Гроссі в Радбезі ООН: Атака на Запорозьку АЕС створює небезпечний прецедент

Гроссі в Радбезі ООН: Атака на Запорозьку АЕС створює небезпечний прецедент

Укрінформ
Хоча пошкодження конструкції ЗАЕС внаслідок атаки БПЛА 7 квітня були незначними, це створює «дуже небезпечний прецедент» можливого враження захисної оболонки реактора, вважає генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі.

Як передає власкор Укрінформу у Нью-Йорку, про це Гроссі заявив у понеділок на засіданні Ради Безпеки ООН.

Гендиректор МАГАТЕ нагадав, що 30 травня минулого року сформулював «п’ять конкретних принципів, покликаних запобігти ядерній аварії та зберегти цілісність атомної електростанції», які були підтримані членами Радбезу та Україною.

По-перше, не можна допускати атак будь-якого роду з території станції та на неї, зокрема, на реактори, сховища відпрацьованого палива, іншу критично важливу інфраструктуру чи персонал. По-друге, АЕС не повинна використовуватися як сховище чи база для важкого озброєння. По-третє, не слід піддавати ризику подачу електроенергії на завод. По-четверте, усі структури, системи та компоненти, необхідні для безпечної роботи ЗАЕС, мають бути захищені від атак чи диверсій. По-п'яте, не слід вдаватися до жодних дій, що підривають ці принципи.

За словами Гроссі, останні 10 днів «перший з цих принципів неодноразово порушувався», що свідчить про «збільшення ризику для ядерної безпеки на станції».

Гендиректор зазначив, що поблизу об'єкта почастішали польоти БПЛА.

Читайте також: Росіяни планують провокацію на ЗАЕС під фальшивим прапором - Генштаб

Він наголосив, що фахівцям МАГАТЕ необхідний своєчасний доступ для оцінки стану станції, яка нині перебуває під контролем російських окупаційних військ.

«Необхідно дотримуватися п'яти принципів, прийнятих у цьому самому залі рік тому», – додав він.

Як передавав Укрінформ, російські терористи збираються здійснити провокацію на ЗАЕС з метою фальшивих звинувачень на адресу України.

Про це повідомляв Генеральний штаб ЗСУ з посиланням на дані розвідки.

7 квітня на захопленій росіянами Запорізькій АЕС та поблизу неї впали три безпілотники, які вразили обладнання для спостереження та зв'язку на даху реактора 6-го енергоблока та військовий автомобіль. Присутні на станції експерти МАГАТЕ не виявили жодних структурних пошкоджень систем, конструкцій і компонентів, важливих для ядерної безпеки.

У понеділок Рада Безпека ООН зібралася для обговорення ситуації на Запорізькій АЕС, захопленій російськими військами у березні 2022 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-