Сікорський: Заморожені активи РФ треба спрямувати на протидію російській агресії

Сікорський: Заморожені активи РФ треба спрямувати на протидію російській агресії

Укрінформ
Заморожені активи РФ потрібно використовувати для захисту України, а не лише на її відновлення.

Таку думку висловив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський після зустрічі глав МЗС країн ЄС у Брюсселі, передає Укрінформ із посиланням на PAP.

"Ми отримали політичне рішення, хоча ще не юридичне, що відсотки від коштів (заморожених російських активів на Заході – ред.) буде використано на користь України", - сказав Сікорський.

Він додав, що прагнув би піти далі в цьому питанні.

“Я вважаю, що агресор має платити за наслідки своєї агресії. Оскільки ми вже знаємо, що Росія не отримає цих грошей, поки не виплатить репарації Україні, краще їх витратити на запобігання наслідкам агресії, для захисту України, а не лише для її відбудови”, – підкреслив Сікорський.

Він також привітав виділення додаткових 5 мільярдів євро для Європейського фонду миру (EPF), що будуть спрямовані виключно на оборонну підтримку України.

Читайте також: США мають визнати Росію спонсором тероризму - сенатор Грем

"Це означає: те, що країни виділяють Україні (пакети допомоги - ред.), їм компенсуватиметься, а ті, хто нічого не надають Україні, зроблять платежі до EPF. Це означає, що ніхто в Європі, крім однієї країни (Угорщини – ред.), не зможе не виділяти", - підсумував Сікорський.

Як повідомлялося, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, який взяв сьогодні участь у зустрічі Ради міністрів ЄС із закордонних справ, повідомив про позитивне рішення країн-членів щодо виділення 5 мільярдів євро для надання військової допомоги Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-