Президент поки не бачить потреби в мобілізації пів мільйона людей

Президент поки не бачить потреби в мобілізації пів мільйона людей

Оновлено
Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський заявив, що наразі не бачить потреби в мобілізації 500 тисяч людей.

Про це глава держави заявив у інтерв'ю британському телеканалу «Channel 4 News», передає Укрінформ.

«Я поки що не побачив достатньо зрозумілих деталей, щоб сказати, що пів мільйона треба мобілізувати», - сказав він.

Президент наголосив, що гроші на проведення мобілізації такої кількості людей йтимуть не від іноземних партнерів, а їх виділятимуть із державного бюджету України.

Він також назвав мобілізацію «питанням справедливості» для військових, які воюють від початку повномасштабного вторгнення.

"Питання мобілізації… перш за все, це питання справедливості. Бо є люди, які з першого дня на війні, і те, що вони не жаліються, це не значить, що не має бути можливості людям їх замінити, їм відпочити. Більше мати можливості тим, хто відвоював всі ці місяці найпотужніші і найскладніші, - я впевнений, що то були найскладніші місяці війни, - вони заслуговують на справедливість, що їх замінять інші. І якщо не вистачає людей, натренованих, професійних, то треба людям військовим дати інструмент у виді мобілізації, щоб вони могли мобілізувати частину суспільства, а потім підготувати – це дуже важливо. Підготувати, не кидати їх на поле бою, в іншому випадку у них буде шансів менше вижити і це неправильно, це зовсім неправильно", - наголосив Зеленський.

Тому, підкреслив він, треба з цим виважено обходитись - закон про мобілізацію важливий, розумний і справедливий. Тобто для військових це потрібно.

"І не можна просто сказати: «Ну, їм там вистачить їх армії», це просто нечесно і несправедливо. Це перше. А передусім людям дуже важливо сказати куди він іде, що він буде тренований, що у нього буде достатньо всього і на що він розраховує. Він не може йти просто в пітьму, в темряву, просто йти і не знати на скільки він йде тощо. Тобто питань дуже багато. Вся історія про мобілізацію – це, перш за все, питання справедливості", - підкреслив Президент.

Він переконаний, що справедливо замінити, щоб комусь справедливо відпочити: "Не справедливо обходити, коли хтось за тебе гине або віддає життя, і справедливо, що людина повинна знати куди вона йде, на скільки, на скільки її підготують, хто її підготує – це дуже важливо, все це питання справедливості».

Читайте також: Зеленський: Ми не можемо собі дозволити втому від війни

Як повідомляв Укрінформ, 25 грудня 2023 року Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби" (№10378).

Документ викликав дискусії у політикумі та суспільстві.

11 січня законопроєкт повернули на доопрацювання суб’єкту законодавчої ініціативи - уряду. Згодом міністр оборони Рустем Умєров заявив, що вже підготовлено нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням пропозицій народних депутатів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-