Міноборони орієнтується на 100% постачання майна для ЗСУ від українських виробників

Міноборони орієнтується на 100% постачання майна для ЗСУ від українських виробників

Укрінформ
Міністерство оборони презентувало Громадській антикорупційній раді при Міноборони принципи роботи закупівельної агенції “Державний оператор тилу”, яка спеціалізується на закупівлях тилового майна для Збройних сил України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міноборони.

За словами заступника міністра оборони Дмитра Кліменкова, “Громадська антикорупційна рада – важлива ланка в системі контролю за оборонними закупівлями”.

“Ми цінуємо активність громадськості й готові спільно працювати на результат”, – акцентував Кліменков.

Він нагадав, що віднедавна закупівлями для потреб Сил оборони займаються дві новостворені агенції, які опікуються летальними та нелетальними закупівлями: “Агенція оборонних закупівель” та “Державний оператор тилу”.

“Прозорість і підзвітність у закупівлях є нашим пріоритетом. Тож ми рішучі продовжувати реформування системи закупівель у Міноборони. Будуємо її за стандартами НАТО. Ключове – це задовольнити потреби ЗСУ, щоб військові ефективно планували свої операції. Водночас орієнтуємося на 100% постачання саме від українських виробників”, – зазначив Кліменков.

Заступник міністра додав, що в “Державному операторі тилу” та “Агенції оборонних закупівель” мають бути створені наглядові ради.

Читайте також: Тилові закупівлі для армії наступного року планують на 95 мільярдів

“Незалежних членів наглядових рад уже шукаємо. Також перезавантажуємо менеджмент “Агенції оборонних закупівель”. Шукаємо професійних та енергійних працівників”, – резюмував Кліменков.

Як повідомляв Укрінформ, все речове забезпечення Сил оборони відбуватиметься лише через закупівлі у системі Prozorro, а кілька укладених договорів без відкритих торгів у Prozorro були винятком із правил.

ДП "Державний оператор тилу" – державна агенція, що забезпечує потреби ЗСУ у харчуванні, одязі, паливно-мастильних матеріалах. 30 жовтня міністр оборони Рустем Умєров підписав контракт та наказ про призначення Арсена Жумаділова гендиректором ДП "Державний оператор тилу".

Читайте також: Умєров: Закупівлі в Міноборони були політизовані, ми вичавлюємо людей зі старими практиками

18 грудня 2023 року Арсен Жумаділов повідомив, що "Державний оператор тилу" проведе закупівлі для армії у 2024 році на загальну суму близько 95 млрд грн, комісія закупівельного агентства при цьому становитиме 0,4%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-