У західних зброярів з'явилося «друге дихання» - експерт про ідею оборонного хабу в Україні

У західних зброярів з'явилося «друге дихання» - експерт про ідею оборонного хабу в Україні

Укрінформ
Ідея створення оборонного хабу полягає у тому, щоб офіси західних зброярів, а потім і їхні виробничі майданчики, були відкриті в Україні.

Як передає Укрінформ, про це в ефірі Українського радіо сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. 

"Проєкт створення хабу насправді дуже багатоплановий, він не розрахований на короткотермінову перспективу. Але над цим робота ведеться, тому що зараз багато європейських країн, і сам Євросоюз збільшив видатки на виробництво і ремонт озброєння. Відповідно, в компаній з'явилося "друге дихання", – констатував Мусієнко.

За його словами, оборонний хаб включатиме три складові.

"Перше – це виробництво комплектуючих і певних елементів, багато з яких зараз починає вироблятися на базі штучного інтелекту. Йдеться про ті ж системи прицілювання і наведення для різних типів зброї, снарядів, ракет. Друге – це ремонт і обслуговування тієї техніки, яка була передана Україні. Наприклад, Rheinmetall розпочав з цього, а далі планує виробництво. І третє – це безпосередньо виробництво за ліцензією тих видів зброї і машин, які вже випускаються", - зазначив керівник Центру військово-правових досліджень.

Читайте також: Зеленський - іноземним компаніям: Нині слушний час для створення в Україні військового хабу

На його думку, логічно зараз відкривати виробництво в Україні.

"Для виробника зброї це (випробування на полі бою – ред.), мабуть, найкраща реклама, яка тільки може бути. Не потрібно вигадувати маркетингові стратегії чи якусь рекламну складову. Достатньо просто показати відео чи фото, як, наприклад, Patriot збиває російські гіперзвукові "Кинджали" чи інші балістичні ракети. Це найкращий кейс, який може бути в здобутку виробника. Тим більше, що за прогнозами Стокгольмського інституту миру, в наступні роки ринок зброї буде збільшуватися. Тобто будуть зростати і попит, і виробництво", - переконаний Мусієнко.

Як повідомляв Укрінформ, у ході робочого візиту до Сполучених Штатів Америки Володимир Зеленський провів зустріч із керівниками оборонних компаній цієї країни і розповів про ідею створити оборонний хаб у Європі, який розміщуватиметься на території України, оскільки наша країна має багато практичного досвіду, набутого через війну.

Фото: ДОМ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-