В Україні зареєстрували вже майже 112 тисяч воєнних злочинів

В Україні зареєстрували вже майже 112 тисяч воєнних злочинів

Укрінформ
Українські правоохоронці вже зареєстрували понад 111 990 випадків воєнних злочинів.

Про це під час міжнародної конференції з прав людини "Свобода або страх" заявив генпрокурор Андрій Костін, передає кореспондент Укрінформу.

“Щодо зареєстрованих воєнних злочинів, то на сьогоднішній ранок ця цифра складає понад 111990 зареєстрованих випадків воєнних злочинів. І ця цифра не є повною", - сказав Костін.

За його словами, в Офісі генпрокурора переконані, що всі ці злочини - це частина спланованої політики РФ зі знищення українців.

"Наше головне завдання - задокументувати кожен злочин і встановити патерни та командні ланцюжки, аби притягнути до відповідальності не лише виконавців, але і організаторів. Ці докази можуть бути потім передані як до МКС, до міжнародних інституцій, так і до країн-партнерів тощо", - зазначив генпрокурор.

Тому українські правоохоронці документують всі злочини, вчинені під час російської агресії, відповідно до найновіших міжнародних стандартів, заявив очільник ОГП.

Читайте також: Російський офіцер отримав 15 років тюрми за розстріл цивільного авто на Харківщині

Він розповів, що Офіс генпрокурора створив 9 спеціалізованих підрозділів щодо розслідування воєнних злочинів у обласних прокуратурах, а також спеціалізовані підрозділи щодо розслідування воєнних злочинів сексуального насильства під час конфлікту і злочинів проти довкілля.

"До речі, Україна є першою у світі, яка розслідує злочини проти навколишнього природного середовища як воєнні злочини. І ми є першими, хто розслідує кібератаки як воєнні злочини. Цього ніхто не робив до нас", - наголосив Костін.

Окремо він відзначив, що співпраця ОГП із Міжнародним кримінальним судом наразі триває і стає з часом дедалі міцнішою.

Як повідомляв Укрінформ, генпрокурор Андрій Костін заявив, що правоохоронці загалом виявили 104 катівні у 8 українських областях.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-