Євросоюз очікує, що контрактів на постачання боєприпасів для України буде більше

Євросоюз очікує, що контрактів на постачання боєприпасів для України буде більше

Укрінформ
ЄС очікує на збільшення кількості оборонних контрактів та зусиль країн-членів з військової підтримки України на двосторонній основі.

Про це сьогодні у Брюсселі під час брифінгу для преси заявив речник ЄС Пітер Стано, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Наш підхід, що передбачає три «треки» (постачання боєприпасів від ЄС для України – ред.), не є єдиним шляхом, яким ми підтримуємо Україну. Його мета – відповісти на нестачу боєприпасів, і ця робота триває. Водночас є й інша частина військової допомоги для України – це постачання від країн-членів на двосторонній основі того військового обладнання, яке потрібно їм (українцям – ред.), щоб захистити себе», - сказав Стано.

Він нагадав, що за підсумками неформальної зустрічі міністрів оборони країн ЄС в іспанському Толедо минулої середи високий представник ЄС повідомив про укладення трьох контрактів на виробництво боєприпасів з європейською оборонною промисловістю. За словами Стано, ця кількість не є остаточною, адже переговори тривають, у тому числі щодо виробництва інших видів артилерійських боєприпасів та ракет.

Читайте також: ЄС вже уклав три рамкові угоди з промисловістю на виробництво боєприпасівБоррель

«Ми не будемо називати на цій стадії залучені компанії та держави. Цей процес триває. Ми сподіваємося бачити більше таких контрактів. Паралельно Німеччина і Франція здійснюють власні національні схеми замовлення. Тож, варто розглядати це як складну картину: те, що відбувається під егідою ЄС, а також на двосторонній основі. Наша загальна мета - допомогти Україні, наскільки ми можемо. Як зауважив високий представник ЄС в Толедо, ми маємо робити більше для України, і робити це швидше, щоб вона могла продовжувати легітимний захист від російської агресії», - наголосив речник ЄС.

Як вже повідомлялося, ЄС здійснює програму постачання боєприпасів для України та для поповнення власних військових арсеналів, що складається з трьох «треків», - постачання наявних боєприпасів з європейських армійських складів, спільне замовлення виробництва боєприпасів калібру 155 мм у оборонної промисловості і, нарешті, реалізація довгострокової програми збільшення потужностей європейського ВПК.

У рамках цієї триєдиної ініціативи ЄС зобов’язався поставити Україні 1 мільйон артилерійських боєприпасів протягом одного року. На першому «треку» щодо поставок вже наявних боєприпасів, реалізація якого завершилася у травні, Україна отримала 224 тисячі артилерійських снарядів та 2300 ракет.

ЄС має на меті прискорити постачання України боєприпасів та інших видів військової допомоги, та розглядає можливість надати Україні військову допомогу у 20 мільярдів євро, по 5 мільярдів євро щорічно, в період 2024-2027 років.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-