У Британії українські моряки навчалися керувати підводними дронами

У Британії українські моряки навчалися керувати підводними дронами

Фото
Укрінформ
У Великій Британії в рамках навчань "Сі Бриз" український протимінний корабель "Чернігів" провів тренування корабельних бойових розрахунків з використанням дронів.

Як передає Укрінформ, про це Військово-морські сили Збройних сил України повідомляють у Фейсбуці.

"29 червня гідроакустична команда мінного корабля "Чернігів" провела тренування з використанням дронів. Захід проводився відповідно до плану комплексу тренувань в рамках серії навчань "Сі Бриз", - ідеться у повідомленні.

Тренування проводились дистанційними підводними апаратами типу Sea fox. Ці дрони призначені для уточнення місця знаходження та ідентифікації вибухонебезпечних об’єктів під водою.

У Британії українські моряки тренувалися використовувати дрони / Фото: ВМС ЗСУ

Спорядивши дрон, перевіривши всі системи апарата й зануривши його у воду, корабельний розрахунок розпочав пошук точного місцезнаходження міни та її ідентифікацію.

Безпосереднє керування дроном здійснювалось з операційної кімнати.

Після виявлення навчальну міну оглянули безпосередньо на дні за допомогою камери, якою обладнано дрон. Зафіксувавши місце знаходження міни, старшина протимінного комплексу виконав заходи з повернення дрона на борт корабля.

Наступним етапом є використання дрона типу Charly, який має підірвати міну разом із собою.

Читайте також: Данія почала навчання українських пілотів на F-16

У ВМС нагадали, що головним завданням комплексу тренувань є забезпечення готовності багатонаціональних сил до проведення операції зі звільнення Чорного моря від мінної небезпеки відповідно до стандартів і процедур НАТО із залученням зразків озброєння та військової техніки, яку ВМС отримали від країн-партнерів.

Як повідомляв Укрінформ, у шотландському Глазго за участі представників 18 країн-учасниць відбулась урочиста церемонія, присвячена початку комплексу тренувань в рамках серії навчань "Сі Бриз-2023", у яких беруть участь військовослужбовці ВМС ЗСУ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-