Нічні атаки на Київ: соціолог порівняв стратегію росіян з нацистськими бомбардуваннями Лондона

Нічні атаки на Київ: соціолог порівняв стратегію росіян з нацистськими бомбардуваннями Лондона

Укрінформ
Регулярні нічні атаки на Київ є, зокрема, формою тиску, щоб досягти психологічного виснаження і готовності до миру на будь-яких умовах.

Однак розрахунок росіян, що такими діями вони зможуть цього досягти, виходить з невігластва, і якби вони вчили історію, то розуміли б, що тільки посилюють спротив і ненависть до них та консолідують українців. Таку думку висловив у коментарі Укрінформу доктор філософських наук, професор, директор Інституту соціології НАН України Євген Головаха.

«Принаймні в 1939-му році, коли почалася Друга світова війна, саме таку стратегію сформулювали німецькі нацисти щодо Великої Британії. І, власне, сподівалися, що постійні нічні бомбардування Лондона змусять британців бути більш сприйнятними до німецьких умов припинення війни», – розповів експерт.

На його переконання, такими своїми діями росіяни досягають зворотної мети, бо, по-перше, консолідують українців, а по-друге, укріплюють наше розуміння, що чим більше вони будуть використовувати такі методи агресії зі спробами знищувати інфраструктуру і мирних людей, тим більше українці будуть прагнути за будь-яку ціну їх зупинити, оскільки мир неможливий, поки вони існують як агресивна і божевільна країна.

Водночас, на думку Головахи, у психологічному аспекті це все має наслідки для українців. За соціологічними даними, які навів науковець, повномасштабне вторгнення показало суттєві психологічні наслідки вже торік – якщо до «великої війни» тільки 4% людей постійно бачили жахи та кошмари уві сні, то восени 2022-го таке відбувалося вже майже з третиною українців. Постійний стан тривоги до війни був 10%, а вже восени 2022-го цей показник зріс до 40%.

Читайте також: Ворог б'є по Києву, щоб помститися за свої невдачі на фронті - Повітряні сили

Як повідомлялося, війська РФ у травні здійснили понад 20 ракетних і дронових атак на Київ, більшість з яких відбувалися вночі.

Зокрема, внаслідок останньої ракетної атаки Російської Федерації на столицю України у ніч на 1 червня загинули 9-річна дівчинка, її мама та ще одна жінка. У Києві скасували усі заходи, які були заплановані до Дня захисту дітей 1 червня.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-