Обмін полоненими «всіх на всіх» відбуватиметься поетапно — Коордштаб

Обмін полоненими «всіх на всіх» відбуватиметься поетапно — Коордштаб

Укрінформ
Обмін полоненими у форматі "всіх на всіх" у разі досягнення з росією відповідної домовленості відбудеться поетапно, а не в один день.

Про це повідомив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, передає Укрінформ із посиланням на Коордштаб у Телеграмі.

Так, у штабі відбулася зустріч із родинами військовослужбовців 210-го окремого батальйону "Берлінго", участь у якій узяли також представники Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Співробітниці МКЧХ нагадали, що офіційне підтвердження полону надходить від міністерства оборони росії до центрального офісу організації в Женеві, а звідти – до Національного інформаційного бюро України.

Відвідини й анкетування Червоного Хреста в місцях утримання є не офіційним, а фактичним підтвердженням полону. У подальшому МХКЧ повідомляє рідним, що людина жива й перебуває у неволі.

Читайте також: Коордштаб: Представники МКЧХ не мають можливості фіксувати стан здоров’я полонених

"НІБ може видати відповідний документ про підтвердження полону, коли воно зроблене міноборони рф. Але будь-яка неофіційна інформація про полон теж корисна для нашої роботи", – зазначила представниця організації.

Наголошується, що анкетування є доказом полону, яким оперують представники України під час перемовин.

До інструментів, які використовує у своїй роботі Червоний Хрест, належать переконання й нагадування про необхідність дотримання Женевських конвенцій.

"Ще один інструмент – публічне розголошення. Його використовували кілька разів в історії. Але це не дало позитивного результату. Катування стали тільки сильнішими, а наша організація втратила доступ до місць утримання", – додали в МКЧХ.

Родичі захисників зі свого боку висловили побоювання, що під час імовірного обміну "всіх на всіх" російська сторона може повернути тільки тих, кого підтвердив Міжнародний комітет Червоного Хреста, а непідтверджених "залишать працювати на копальнях".

Читайте також: Україна повернула з російського полону 42 військових і двох цивільних

"Ризики дійсно є. Ми їх усі враховуємо. Усі кроки будуть зваженими й усвідомленими. Якщо вдасться домовитися про обмін "всіх на всіх", він очевидно відбудеться поетапно, а не в один день", – зауважив представник Коордштабу.

Як повідомляв Укрінформ, за словами керівника Головного управління розвідки Міноборони Кирила Буданова, Україна наближається до обміну "всіх на всіх" із росією.

Фото: СБУ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-