У ЗСУ перевіряють, чи справді мобілізованого без підготовки направили у підрозділ

У ЗСУ перевіряють, чи справді мобілізованого без підготовки направили у підрозділ

Укрінформ
Командуванням Сил територіальної оборони ЗСУ призначено перевірку інформації, озвученої у відео, де автор стверджує, що в їхній підрозділ нібито направили без належної підготовки мобілізованого, який є батьком п'ятьох дітей.

Про це повідомила у Телеграмі заступниця міністра оборони Ганна Маляр, передає Укрінформ.

"За підтвердженою інформацією жодна дитина військовослужбовця, який фігурує у відео, офіційно не зареєстрована, у свідоцтві про народження дітей він як батько не значиться. Опікунство не оформлено. Наголошуємо, мобілізація багатодітних батьків може відбуватись виключно за згодою, особи, яку мобілізують. Відстрочка від мобілізації для багатодітних батьків надається за умови надання документів, що підтверджують утримання трьох або більше дітей віком до 18 років", - йдеться у повідомленні.

Командування Сил територіальної оборони ЗСУ наголошує, що військовослужбовці Сил ТрО ЗСУ після отримання мобілізаційного розпорядження у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП) в обов’язковому порядку проходять базову загальновійськову підготовку та фахову підготовку в навчальних центрах Сил ТрО ЗСУ. Залежно від стану здоров’я та повної або обмеженої придатності бійці можуть проходити підготовку в батальйонах резерву....

Термін подальшої фахової підготовки залежить від військово-облікової спеціальності. Після закінчення терміну навчання та набуття необхідних навичок вже підготовлених військовослужбовців направляють до військових частин для виконання визначених завдань.

Всі випадки недотримання порядку відпрацювання програми підготовки військовослужбовців уважно вивчаються Командуванням Сил ТрО ЗСУ та вживаються заходи щодо їх недопущення. Для того, щоб отримати консультацію з приводу належної підготовки або повідомити про випадки порушень процедури підготовки, можна звернутись на гарячу лінію Командування Сил ТРО за номером 0 800 507 028. Всі звернення будуть розглянуті, наголосила Маляр.

Читайте також: Судитимуть командира з Житомирщини, який побив солдата - йому загрожує 12 років

Наразі триває подальша перевірка інформації, озвученої у відеоролику, додала заступниця міністра оборони.

Також Маляр нагадала про гарячу лінію Міністерства оборони України 0 800 500 442, на яку може звертатися будь-який військовослужбовець Збройних Сил чи його близькі. Повідомлення на гарячу лінію дозволяють Міністерству оборони дізнаватися про проблеми, з якими стикаються військовослужбовці та швидше реагувати для вирішення проблем.

Як повідомлялося, раніше у Міноборони України заперечили інформацію про те, що мобілізованих, які не пройшли військової підготовки, одразу відправляють на передову. Також у міністерстві стверджують, що не видають і не збираються видавати повістки через "Дію".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-