У Генштабі пояснили, чому дозволили призначати на офіцерські посади сержантів без вищої освіти

У Генштабі пояснили, чому дозволили призначати на офіцерські посади сержантів без вищої освіти

Укрінформ
Внесені в українське законодавство зміни дозволяють під час дії воєнного стану призначати на офіцерські посади сержантів без вищої освіти, але з досвідом бойових дій.

Як передає Укрінформ, про це під час брифінгу розповів начальник управління організації комплектування офіцерським складом Головного управління персоналу Генштабу ЗСУ полковник Валерій Дендебера.

«Зазначене рішення було зумовлено насамперед тим, що військовослужбовці, які виконують свої обов’язки служби безпосередньо на лінії зіткнення, в умовах інтенсивності ведення бойових дій, на жаль, зазнають втрат — я маю на увазі військові частини. Втрати передусім і в офіцерському складі первинної ланки. У разі загибелі офіцера хтось має стати на його місце. Тому було запропоновано із найбільш досвідчених військовослужбовців — як рядового, так і сержантського складу, які мають лідерські якості, які набули відповідного бойового досвіду, які можуть за собою повести людей і виконувати завдання в інтересах операції, ось таку категорію людей ініціювали для того, щоб їх можна було призначати на офіцерські посади», — повідомив Дендебера.

Читайте також: Ухвалений Радою закон дасть змогу отримати офіцерське звання без відповідного диплома - Арахамія

Крім того, заступник начальника відділу військової кадрової політики Департаменту кадрової політики Міноборони України полковник Сергій Литовченко також наголосив, що в умовах інтенсивних бойових дій суттєво зросла потреба у комплектуванні посад молодших офіцерів в Збройних Силах України. Наразі посади молодшого офіцерського складу комплектувалися шляхом випускників вищих військових навчальних закладів, офіцерів запасу, сержантів і старшин, які мають вищу освіту. Водночас є досить велика кількість сержантів і старшин, які не мають вищої освіти, однак мають вагомий бойовий досвід та лідерські якості.

«Саме вмотивований та досвідчений особовий склад дає змогу нашій державі отримувати все нові перемоги та звільняти раніше окуповані території», - наголосив Литовченко.

Як повідомляв Укрінформ, 20 березня Верховна Рада України ухвалила в цілому зміни до закону «Про військовий обов'язок і військову службу» щодо комплектування Збройних Сил України посадовими особами офіцерського складу на особливий період.

Читайте також: ВР ухвалила закон, який покращить комплектування ЗСУ офіцерами під час війни

Згідно з законом, офіцерські звання надаватимуться захисникам, які не встигли здобути вищу освіту, але мають відповідний бойовий досвід.

Фото: Дмитро Юрченко/armyinform

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-