Через війну близько 5 мільйонів українців не мають доступу до питної води — Стрілець

Через війну близько 5 мільйонів українців не мають доступу до питної води — Стрілець

Укрінформ
Близько 5 млн українців не мають доступу до питної води, ще 70% населення нашої держави – можуть залишитися без цього ресурсу внаслідок російських обстрілів.

Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець у Фейсбуці, передає Укрінформ.

"Ми часто чуємо у світових медіа формулювання «війна в Україні», «через те, що відбувається в Україні» тощо. Але важливо, щоб увесь світ називав речі своїми іменами: «через те, що робить росія в Україні». Важливо щодня нагадувати, що довкілля не має кордонів. Війна не має кордонів. росіяни прийшли зі зброєю у наш спільний дім. Вони палять усе живе на єдиній планеті", - наголосив очільник міністерства.

За його словами, Україна продовжує втрачати водну інфраструктуру внаслідок постійних ракетних обстрілів. Зараз близько 5 млн українців не мають доступу до питної води, ще 70% населення нашої держави – можуть залишитися без цього ресурсу через дії росії.

Стрілець також уточнив, що внаслідок спуску води з Каховського водосховища є загроза виходу з ладу систем охолодження Запорізької АЕС – найбільшої у Європі. Це може означати можливий сценарій Фукусіми посеред європейського континенту.

Читайте також: Зниження рівня води у Каховському водосховищі негативно впливає на ЗАЕС

«Ворог продовжує цю війну й не визнає очевидного. Нам потрібні репарації для повного повоєнного відновлення. росія має заплатити за кожен зруйнований квадрат землі й кожну забруднену краплю води. На мапі цивілізованого світу немає місця терористичній організації, вона має бути ізольована не дивлячись на те, що займає сьому частину земної суші», - резюмував міністр.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила закон про створення державної системи моніторингу довкілля, а також вдосконалення правового регулювання екологічної інформації.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-