Від 30 до 100 тисяч: у Міноборони роз'яснили, як зміняться зарплати і премії військових

Від 30 до 100 тисяч: у Міноборони роз'яснили, як зміняться зарплати і премії військових

Укрінформ
Згідно з новим порядком виплат додаткової грошової винагороди отримуватимуть 100 тисяч гривень ті військовослужбовці, які беруть участь у бойових діях на лінії зіткнення та ті, хто виконує низку бойових завдань.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у коментарі заступника начальника управління соціальної підтримки — начальника відділу грошового забезпечення та заробітної плати полковника Міністерства оборони Олега Рогаля виданню АрміяInform.

«Крім військовослужбовців, які беруть участь у бойових діях на лінії зіткнення, 100 тисяч гривень також будуть отримувати за час виконання бойових завдань: військовослужбовці ракетних військ і артилерії; льотчики за час виконання польотів у районах ведення бойових дій; моряки; військові медики (цьогоріч ми їх виділили в окрему категорію як військовослужбовців, які матимуть винагороду 100 тисяч гривень щомісяця); зенітно-ракетні війська і протиповітряні війська, які виконують завдання в районі проведення бойових дій», - сказав Рогаль.

За його словами, винагороду 30 тисяч гривень щомісяця отримуватимуть військовослужбовці, які входять до складу угруповань Сил оборони країни і які виконують бойові або спеціальні завдання згідно з бойовими наказами або розпорядженнями командирів військових частин. Крім того, таку винагороду отримуватимуть військовослужбовці, які виконуватимуть завдання всебічного забезпечення угруповань Сил оборони, а також військовослужбовці, які перебувають у підрозділах, що зараховані до складу резерву Головнокомандувача Збройних Сил України. 30 тисяч гривень виплачуватимуться лише за період виконання бойових спеціальних завдань.

Читайте також: Як зміняться доплати військовим із 1 лютого - розяснення Міноборони

«Грошова винагорода не буде виплачуватися тим військовослужбовцям, які проходять службу у військових частинах та підрозділах, що не входять до складу угруповань Сил оборони або резерву Головнокомандувача і перебувають поза межами районів ведення бойових дій. Це можуть бути навчальні центри, органи військового управління, тилові бази», - зазначив представник МОУ.

Він додав, що військовослужбовець отримуватиме щомісячну додаткову винагороду 30 тисяч гривень, якщо він проходить службу в підрозділі, який включений до складу угруповань Сил оборони країни або в резерві Головнокомандувача Збройних Сил України і який не перебуває в районі ведення бойових дій, але за умови бойових спеціальних завдань.

«Винагорода у розмірі 30 тисяч гривень виплачується тільки за період виконання бойових або спеціальних завдань. Враховуючи зазначене, військовослужбовець, який перебуває на лікарняному, при цьому не виконує ніяких бойових завдань, тому за цей період лікування винагороду у розмірі 30 тисяч гривень він отримувати не буде», - сказав Рогаль.

Читайте також: Росфейк про зарплату українських військових: сертифікат замість грошей

При цьому за весь час лікування військовослужбовець, який зазнав поранення, контузію або травму, пов’язану із захистом Батьківщини, отримає винагороду в розмірі 100 тисяч гривень. Також ця винагорода зберігається за час відпустки після лікування, якщо поранення було важким. Ступінь важкості поранення визначають військові лікарські комісії.

Як повідомлялося, 1 лютого 2023 року набув чинності новий порядок виплат додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Сил оборони України та співробітникам системи МВС. У постанові Кабінету Міністрів 28 лютого 2022 року № 168 зазначено: додаткову грошову винагороду 30 тисяч та 100 тисяч гривень військовослужбовцям виплачуватимуть по-новому. Виплати залежатимуть від того, чи перебуває військовий в тилу чи безпосередньо в зоні проведення бойових дій.  

Фото: Генштаб

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-