Норвегія виділяє $15 мільйонів на військову місію ЄС з підтримки України

Норвегія виділяє $15 мільйонів на військову місію ЄС з підтримки України

Укрінформ
Уряд Норвегії виділяє приблизно 150 млн норвезьких крон (15,1 млн доларів) на Військову допоміжну місію ЄС з підтримки України (EUMAM Ukraine).

Як передає Укрінформ, про це йдеться у заяві уряду.

«Україна залежить від підтримки інших країн, не в останню чергу від достатньої зброї та матеріалів, щоб протистояти російській війні. Норвегія надала значну підтримку та продовжуватиме робити внесок у вигляді пожертвувань військовими матеріалами. Для безпеки Норвегії та Європи важливо, щоб росія не виграла у війні проти України. Українські сили ведуть важливу битву за демократію та справедливість», - заявив прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере.

Норвегія прагне зробити внесок, підтримавши операційний бюджет навчальної місії EUMAM Ukraine приблизно 150 мільйонами норвезьких крон через Європейський фонд миру (EPF).

Вона також частково фінансує пожертвування Естонії польового госпіталю для України, дарує п’ять військових автобусів швидкої допомоги.

Читайте також: Нідерланди нададуть Україні ще €500 мільйонів на військове обладнання

Як повідомляв Укрінформ, 14 жовтня Рада ЄС офіційно оголосила про започаткування Військової допоміжної місії ЄС з підтримки України (EUMAM Ukraine).

EUMAM Ukraine має невиконавчий мандат (не передбачає залучення військ в Україні – ред.) на надання індивідуальної, колективної та спеціальної підготовки для 15 000 військовослужбовців ЗСУ, яка відбуватиметься у різних місцях на територіях різних країн Європейського Союзу.

Командуватиме місією французький віцеадмірал Ерве Бліжон, який очолює департамент військового планування та виконання в межах Європейської служби зовнішніх справ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-