Рада визначила порядок бронювання військовозобов'язаних

Рада визначила порядок бронювання військовозобов'язаних

Укрінформ
Верховна Рада України ухвалила Закон, який дозволяє бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час.

Відповідний законопроєкт (реєстр. №7687) у цілому підтримали 290 парламентаріїв, передає Укрінформ із посиланням на Телеграм-канал народного депутата Ярослава Железняка.

Законом визначено умови, за яких військовозобов’язані,які працюють в органах державної влади, інших державних органах, на підприємствах, в установах та організаціях, підлягають бронюванню.

Читайте також: Мінекономіки може розглянути питання бронювання працівників для сфери ритейлу

Крім того, перелік військовозобов’язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації та які можуть бути призвані на неї за їхньою згодою, доповнено. Тепер сюди відносяться військовозобов’язані, заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями.

Бронюванню не підлягають військовозобов’язані, які працюють:

  • в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у разі коли це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, коли це необхідно для виконання встановлених мобілізаційних завдань (замовлень);
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Критерії та порядок, за якими здійснюється визначення таких підприємств, установ і організацій як критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
  • Читайте також: Бронь для військовозобов'язаних: Рада планує внести зміни до закону про мобілізацію

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт, який передбачає можливість надання військовослужбовцям відпусток під час воєнного стану.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-