Зеленський вніс зміни до Положення про проходження військової служби в ЗСУ

Зеленський вніс зміни до Положення про проходження військової служби в ЗСУ

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський вніс зміни до Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України щодо служби військових капеланів.

Як передає Укрінформ, відповідний указ № 641/2022 опублікований на сайті глави держави.

Згідно з указом, внесені зміни стосуються служби військових капеланів.

Зокрема, пункт 13 після абзацу третього Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України доповнюється новим абзацом такого змісту: "Кандидати на зайняття посад військових капеланів повинні відповідати вимогам статті 7 Закону України "Про Службу військового капеланства".

Згідно зі змінами, до військових звань осіб офіцерського складу юридичної, медичної та капеланської служб, які мають відповідну освіту та займають відповідну штатну посаду, додаються слова "юстиції", "медичної служби", "капеланської служби" у порядку, визначеному Міністерством оборони України”.

Читайте також: Президент нагородив майже 300 військовослужбовців

Також встановлюється, що “військовослужбовці, які займають посади військових капеланів, призначаються на посади і переміщуються по службі виключно в межах посад Служби військового капеланства”. При цьому визначається, що “призначення на посади та звільнення з посад військових капеланів здійснюється за погодженням з начальником Служби військового капеланства”.

Також передбачається, що “звільнення військових капеланів з військової служби здійснюється з підстав, передбачених частиною п'ятою статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".

Як зазначається, “звільнення військових капеланів з військової служби у зв'язку з відкликанням мандата на право здійснення військової капеланської діяльності здійснюється за поданням начальника Служби військового капеланства у порядку, встановленому цим Положенням”.

Згідно з внесеними змінами, витяги з наказів про звільнення військових капеланів з військової служби надсилаються до відповідних керівних центрів (управлінь) релігійних організацій, якими передавався мандат священнослужителю на право здійснення військової капеланської діяльності.

Також визначається, що особи, які проходили військову службу на посадах військових капеланів та звільнені з військової служби, у п'ятиденний строк після виключення зі списків особового складу військової частини зобов'язані прибути до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік за місцем проживання.

Указ набуває чинності з дня його опублікування.

Як повідомлялося, раніше Кабінет Міністрів затвердив Положення про порядок видачі мандата на право здійснення військової капеланської діяльності.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-