В Україні хочуть створити єдину базу даних військових рф та бойовиків

В Україні хочуть створити єдину базу даних військових рф та бойовиків

Укрінформ
В Україні необхідно створити єдину базу даних військовослужбовців рф і членів незаконних збройних формувань, які беруть участь у збройній агресії росії проти України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора за підсумками наради керівників правоохоронних і інших державних органів за головування генерального прокурора України Андрія Костіна.

«Учасники наради обговорили необхідність створення єдиної бази даних військовослужбовців рф та членів незаконних збройних формувань, які беруть участь у збройній агресії проти України», - йдеться у повідомленні.

Зі свого боку, Костін подякував за напрацювання та запевнив, що ОГП готовий надавати всю необхідну підтримку для якнайшвидшого запуску такої бази.

Учасники наради обговорили також питання протидії злочинності у державі, бо для досягнення реальних результатів в умовах війни координація діяльності органів правопорядку має бути як ніколи ефективною.

Читайте також: Розслідування воєнних злочинів: Костін обговорив з Ханом відкриття Офісу прокурора МКС в Україні

Генпрокурор наголосив, що зібрана в рамках кожного провадження доказова база має бути фундаментальною, аби забезпечити невідворотність покарання воєнних злочинців як у національних судах, так і у міжнародних.

Окремо учасники наради обговорили роботу з протидії злочинам проти основ національної безпеки, яких наразі зареєстровано майже 13 тисяч.

«Досі маємо випадки викриття зрадників і колаборантів серед працівників правоохоронних та інших державних органів. Першочергове завдання – самоочищення», - сказав Костін.

Окрему увагу під час наради було приділено законодавчим ініціативам та необхідним змінам, які забезпечать підвищення ефективності роботи правоохоронців. Зокрема, обговорювалося питання про закріплення на державному рівні можливості створення та повноцінної роботи міжнародних слідчих груп.

Очільник ОГП також акцентував увагу керівників правоохоронних та державних органів на необхідності сфокусуватися на боротьбі з незаконним використанням бюджетних коштів.

«Наш обов’язок – щодня докладати максимум зусиль для наповнення бюджету та недопущення його розкрадання. Бо під час війни розкрадання бюджету виглядає як мародерство. Це моя принципова позиція. Кожен такий факт ми повинні виявляти та доводити до справедливого вироку. Це матиме також і превентивний ефект», - заявив Костін.

Він також закликав правоохоронців приділити увагу викриттю фактів розкрадання гумдопомоги та псевдоволонтерської діяльності.

Читайте також: Військові експерти при ОГП розробляють альманах російської зброї та боєприпасів

«Неприпустимо, що у той час, коли переважна більшість українців та іноземців докладає титанічних зусиль для допомоги армії і потерпілим від війни, інші – наживаються на розкраданні гуманітарної допомоги та шахрайських схемах», - сказав очільник Офісу генпрокурора.

Учасники наради обмінялися думками з приводу першочергових завдань та покращення механізмів співпраці між органами і службами для задоволення запиту суспільства на справедливість.

«Ми повинні пам’ятати, що люди все бачать та уважно слідкують за реакцією органів правопорядку на усі злочини та порушення. Нашу роботу оцінюють за реальними результатами – судовими вироками», - заявив Костін.

Серед учасників наради були т. в. о. голови СБУ Василь Малюк, голова Національної поліції України Ігор Клименко, директор ДБР Олексій Сухачов, директор БЕБ Вадим Мельник, т. в. о. директора НАБУ Гізо Углава, міністр юстиції Денис Малюська, голова НАЗК Олександр Новіков, заступник міністра оборони Ростислав Замлинський, голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко, начальник Військової служби правопорядку у ЗСУ Володимир Гуцол.

Як повідомлялося, генеральний прокурор України Андрій Костін провів першу онлайн-зустріч із прокурором Міжнародного кримінального суду Карімом Ханом, у ході якої сторони обговорили продовження співпраці для забезпечення об’єктивного розслідування міжнародних злочинів в Україні.

Фото: АА

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-