Фільтраційні табори: Верещук каже, що міжнародні організації не мають механізмів впливу на росію

Фільтраційні табори: Верещук каже, що міжнародні організації не мають механізмів впливу на росію

Укрінформ
росія кричуще порушує права людини, заганяючи українців у свої фільтраційні табори, але дієвого механізму впливу на неї поки немає.

Про це віцепрем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук сказала в ефірі телемарафону, передає Укрінформ.

«Про них відомо і міжнародним слідчим групам. Це абсолютне порушення прав людини. Це все фіксується, і військові злочини в тому числі. Міжнародні організації реагують, але механізмів застосування впливу майже немає. Червоний Хрест фіксує, аби передати цю інформацію іншим організаціям, які будуть займатися підготовкою позовів і так далі. А нині Червоний Хрест використовується лише для того, аби дістатися таких таборів. І у нас були такі випадки, коли Червоний Хрест був присутній під час інтерв'ювання, назвемо це так, під час оглядів. Він це все зафіксував. Я сподіваюся, колись стануть живими свідками ті люди, які це бачили, які брали участь у цьому, фіксували та зможуть довести, що відбувалося та відбувається в таких фільтраційних таборах», - сказала Верещук.

За її словами, фільтраційні табори – це така практика нацистів. Там людей перевіряють, подекуди розділяють родини. Є випадки абсолютно кричущі, коли забрали батька у дітей, дітей відправляли у невідомому напрямку у росію.

Читайте також: Кожен, хто тікає від війни, має право на захист та безпеку - заява Ради Європи та УВКБ

«Ми їх потім знаходили. І, до речі, це завершилося позитивно. Учора батько був возз'єднаний із трьома своїми дітьми. Опікуном призначений, бо мами немає. І він виїхав у Латвію, але таких випадків менше. Більше випадків, коли ми губимо слід і не можемо знайти, куди ділися батьки, де, в яких підвалах вони знаходяться . Змушені шукати дітей та призначати опікунів, а потім вже повертати», - наголосила віцепрем'єр-міністр.

Вона поінформувала, що фільтраційні табори точно діють у Донецьку, Безіменному, на території росії.

24 лютого російська федерація розпочала новий етап війни проти України – повномасштабне вторгнення. російські загарбники обстрілюють та бомбардують мирні міста й села України, катують і вбивають мирне населення. Сили оборони України чинять запеклий опір російським загарбникам.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-