Підтримку Україні у розмінуванні надають 30 країн

Підтримку Україні у розмінуванні надають 30 країн

Укрінформ
Допомогу для України у проведенні розмінування території надають 30 країн.

Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила речниця Міністерства внутрішніх справ України Альона Матвєєва.

Вона зауважила, що масштаби забруднення територій вибухонебезпечними предметами та інтенсивність робіт потребують залучення й постійного оновлення ресурсів. Насамперед йдеться про забезпечення підрозділів пожежно-рятувальною технікою та технікою для розбору завалів, засобами індивідуального захисту для рятувальників тощо.

«Європейські країни готові й надалі надавати нам необхідну підтримку (для розмінування - ред). Один із каналів, що вже ефективно працює, — Європейський механізм цивільного захисту... продовжує забезпечувати допомогу для України силами 30 країн: залучені всі 27 країн ЄС, а також Норвегія, Туреччина та Північна Македонія», - сказала Матвєєва.

Вона уточнила, що за понад 100 днів війни Україні надали 40 тисяч тонн підтримки для розмінування, зокрема, близько 400 пожежно-рятувальних машин, спецобладнання та одягу, необхідних українським рятувальникам у знешкоджені «спадщини» російських військ.

Крім того, Матвєєва зауважила, що 18 міжнародних організацій виявили бажання надати гуманітарну допомогу для розмінування, а також триває робота над проєктами з розмінування із залученням закордонних експертів.

Читайте також: На розмінування України може знадобитись до 10 років - МВС

Як повідомлялося, піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій опрацювали вже 27 тисяч квадратних кілометрів замінованих територій.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-