Найманцями є саме «вагнерівці», а не бійці Інтернаціонального легіону – спікер

Найманцями є саме «вагнерівці», а не бійці Інтернаціонального легіону – спікер

Укрінформ
Членів Інтернаціонального легіону оборони України, на відміну від «вагнерівців», не можна вважати найманцями з огляду на визначення міжнародного права і дотримання його українською стороною.

Про це заявив спікер Інтернаціонального легіону оборони України Дам'єн Магру на брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ.

«Є чіткі визначення за міжнародним правом, кого вважати легіонером, а кого вважати найманцем. Те, що російська пропагандистська машина всіх легіонерів називає просто найманцями, - це не тільки неправда, це порушення цих визначень. Будь-хто, хто прочитає 47 статтю 1-го Додаткового протоколу до Женевської конвенції, зрозуміє, що ми не найманці, це чиста пропаганда», - сказав Магру.

Він зазначив, що основним критерієм найманця за міжнародним правом є фінансова мотивація, тобто він має отримувати більше грошей, ніж військовослужбовець армії, за яку він воює.

Читайте також: До Інтернаціонального легіону долучилися добровольці з 55 країн

«Якщо ми говоримо про легіонерів, ми отримуємо таку саму оплату, як і будь-який український військовослужбовець ЗСУ. Тому за визначенням ми не можемо бути найманцями за міжнародним правом», - наголосив спікер Інтернаціонального легіону.

Він додав, що, окрім того, члени Інтернаціонального легіону мають всі документи, передбачені українським законодавством, щоб довести приналежність до ЗСУ.

«Відповідно, реальність дуже чітко все показує - росіяни просто ігнорують міжнародне право, і це не має нікого дивувати, тому що вони від початку війни взагалі ігнорують все міжнародне право», - констатував Магру.

Коментуючи різницю між легіонерами і «вагнерівцями», спікер Інтернаціонального легіону зауважив, що ПВК Вагнера «не дуже прозора».

«За інформацією, яку я маю, комбатанти групи Вагнера отримують оплату не у структурі російської армії, а ззовні, вона є значно більшою, ніж у військовослужбовців збройних сил рф. Якщо ця інформація точна, тоді вони є найманцями у розумінні 47 статті 1-го Додаткового протоколу до Женевської конвенції», - сказав Магру.

Читайте також: Іноземці у лавах ЗСУ захищені Женевською конвенцієюГенштаб

Він зазначив, що не знає, як українська влада ставиться до полонених «вагнерівців», але зауважив, що за міжнародним правом українська сторона не має зобов’язань ставитися до них, як до військовополонених.

Спікер Інтернаціонального легіону також пояснив, що розрізнити штатних військовослужбовців і найманців дуже просто.

«Військовополонений має назвати ім’я, свій особистий номер і підрозділ, у якому служить. Це єдині вимоги, які мають бути виконані комбатантом, щоб він вважався військовополоненим. Якщо якийсь член групи Вагнера опиниться в полоні і зможе назвати свій особистий номер у збройних силах рф і номер свого підрозділу, відповідно, він має отримати статус військовополоненого. Я впевнений, що українці так до них і поставляться», - резюмував Магру.

Як повідомлялося, «суд» самопроголошеної днр засудив до страти трьох іноземних громадян, які брали участь у військових діях у складі української армії.

Читайте також: В Інтернаціональному легіоні дуже занепокоєні долею британця Ендрю Хілла

Терористи звинуватили у «найманстві та діях, спрямованих на захоплення влади» підданих Великої Британії Шона Піннера й Ейдена Асліна та марокканця Брагіма Саадуна.

Двох британців взяли в полон у Маріуполі в середині квітня, Саадуна - у березні у Волновасі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-