Резніков на форумі GLOBSEC: Нам потрібні спрощені й прискорені процедури постачання зброї

Резніков на форумі GLOBSEC: Нам потрібні спрощені й прискорені процедури постачання зброї

Укрінформ
Міністр оборони Олексій Резніков під час участь у панелі Міжнародного безпекового форуму GLOBSEC-2022 у Братиславі, присвяченій наданню військової допомоги, заявив, що Україна потребує спрощених і прискорених процедур постачання зброї.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство оборони.

Зазначається, що під час заходу, учасники обговорили проблемні питання постачання озброєння та військової техніки в Україну, принципи та підходи, які мають застосовуватися країнами в рамках супроводження процесу передачі військової допомоги.

Резніков висловив вдячність державі-господарю Форуму, словацькому народові та спільноті GLOBSEC за підтримку України. Також, він подякував своїм колегам – міністрам оборони Ярославу Надю і Драгомиру Закову за підтримку, надану урядами Словацької Республіки та Республіки Болгарія.

Очільник українського оборонного відомства поінформував учасників панелі про безпекову ситуацію з метою кращого розуміння потреб військової допомоги України.

«росія намагається захопити південь та схід нашої держави, водночас не полишає цілі щодо захоплення Києва та знищення української державності. Протягом тижня відбулися важкі бої у Донецькій та Луганській областях. Ворог кидає значні сили з метою захоплення Сєвєродонецька, Лисичанська та подальшого взяття під контроль усієї Луганської області», – зазначив Резніков.

Він розповів, що російська армія перевищує українську в далекобійній артилерії, бронетехніці та використанні авіації. Також росіяни мають безперебійне постачання боєприпасів радянських часів, за допомогою яких знищують мирні населені пункти.

«На Херсонщині російська армія будує глибоко ешелоновану оборону. Наша ціль – не дати реалізуватися російським сценаріям та звільнити наші території максимально швидко», – наголосив Резніков.

За його словами, для цього Сили оборони України потребують важкого озброєння, пріоритетно РСЗВ, також іншої артилерії, танків, протикорабельних систем, безпілотних систем, засобів протиракетної та протиповітряної оборони, спеціальних ракет для протидії радіолокаційним засобам ворога, що дозволять застосовувати українську авіацію.

«Ми потребуємо їх швидко і в кількостях, які відповідають масштабам загроз. Україна потрапила в умови війни без відповідної адекватної підтримки демократичного світу. Ситуація наразі змінюється, але повільно. Ми цінуємо внесок кожної країни, яка у цей час з Україною, яка взяла зобовʼязання докласти зусиль для підвищення ефективності міжнародної підтримки», – додав очільник українського оборонного відомства.

Він нагадав, що під час останньої зустрічі в рамках Рамштайну було акцентовано увагу на трьох ключових аспектах цього процесу: терміни, передача та асортимент засобів.

Процедури передачі «мирного часу», на думку Олексія Резнікова, вочевидь не повинні застосовуватися під час війни, адже затримки, що вимірюються днями і тижнями, вартують високої ціни життів українців.

«Я просив би прийняти відповідні рішення та поінформувати про цю проблему свої уряди. Багато прикладів, коли мої колеги, міністри оборони, підтримують ініціативу, але повинні координувати реалізацію із міністрами фінансів своїх держав чи іншими урядовими організаціями, що часто сповільнює процес. Ми потребуємо спрощених і прискорених процедур», – зазначив Резніков.

Також було запропоновано спільно аналізувати кожен формат допомоги від іноземних партнерів для їх розподілення на три категорії: короткострокову, середньострокову та довгострокову. Резніков підкреслив, що така допомога розглядається з кількісної і якісної точок зору: як підвищуються спроможності Збройних Сил України в будь-який момент.

Читайте також: Резніков закликав світ визнати рф державою-терористом

«Ідеальна мета – отримати зброю та військову техніку як органічний підрозділ (organic unit). Україна змінила філософію у запитах щодо постачання зброї: якщо в перший місяць війни ми зосереджувалися на отриманні протитанкових і зенітних переносних комплексів, то нині характер війни змінився, і нам потрібно більше важкого озброєння», – підкреслив Резніков, зазначивши, що запаси зброї та боєприпасів радянських часів вичерпуються, тому на заміну потрібна зброя, боєприпаси та військова техніка стандартів НАТО.

Окремо український міністр наголосив на необхідності завчасної підготовки відповідного персоналу.

«Для досягнення максимальної ефективності на полі бою Міністерство оборони та Збройні Сили України приділяють велику увагу підготовці та тренуванню особового складу таким чином, щоб навчити персонал використовувати системи зброї до їх фактичного надходження. Це стосується і підготовки спеціалістів для обслуговування та ремонту таких систем, що забезпечить тривалий період використання наданої допомоги. Також не забуваймо про розвиток нашої оборонної індустрії щодо забезпечення циклів технічного обслуговування та ремонту в довгостроковій перспективі. Що, серед іншого, сприятиме взаємосумісності озброєння в технічній та операційній площинах», - підкреслив міністр.

Резніков на цьому напрямі бачить провідну роль НАТО, що полягає в оцінці удосконалення інтеграції України в Альянс.

Як повідомляв Укрінформ, 2 червня під час виступу на Міжнародному безпековому форумі GLOBSEC в Братиславі Президент Володимир Зеленський наголосив, що Європа має посилювати єдність, у тому числі надавши Україні статус країни-кандидата у члени Європейського Союзу, а незабаром - і повноправне членство.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-