Зеленський: Донбас буде українським, відновимо кожне місто і кожну громаду

Зеленський: Донбас буде українським, відновимо кожне місто і кожну громаду

Звернення
Укрінформ
Якщо російські загарбники думають, що Лиман чи Сєвєродонецьк будуть їхніми, то вони помиляються - Донбас буде українським. 

На цьому Володимир Зеленський наголосив у вечірньому відеозверненні, передає Укрінформ.

Незламний народе нашої найсміливішої країни!

Усі наші захисники і захисниці!

Сьогодні хочу розпочати це звернення зі слів вдячності усім, хто працює в екстреній медичній допомозі. Сьогодні їхнє професійне свято. Це люди дійсно незламні, дійсно сміливі, дійсно віддані добрій справі.

Навіть порахувати неможливо, скільки життів врятовано працівниками "екстренки". Якими б не були умови, яким би не був час, вони завжди виконують свою роботу.

Я вдячний кожному і кожній за дійсно швидку допомогу і реально самовіддану роботу. Вдячний за роботу у час пандемії. Вдячний, що зараз, у час повномасштабної війни, люди мають доступ до "швидкої" і у районах бойових дій. Вдячний за справжній героїзм, який проявляється всюди –  проявляють і фельдшери, і водії.

На жаль, ця війна забрала і життя тих, хто робив все, щоб врятувати інших. Вічна їм памʼять!

Сьогодні представники нашої держави – прем’єр-міністр і міністр охорони здоровʼя – вручили нагороди працівникам екстреної медичної допомоги. І це той мінімум, який держава може зробити, щоб відзначити те, що вони роблять.

Але обов’язково – буде і максимум. До цієї війни, до 24-го лютого, ми робили все, щоб підняти забезпечення "екстренки" і її працівників на достойний рівень. І ми обовʼязково продовжимо цю політику, коли дійдемо до миру для нашої країни.

Провів сьогодні нараду з Кабінетом міністрів. Заслухав доповіді з широкого кола питань. Очікую від урядовців більшої активності. Зокрема, і щодо подолання дефіциту пального, який утворився через російські удари по нафтопереробному заводу в Кременчузі і по нафтобазам в різних регіонах держави. І щодо забезпечення робочих місць для наших людей. І щодо інших важливих економічних питань.

Продовжую збирати для нашої боротьби якнайширшу міжнародну підтримку. Сьогодні звертався до політичної і експертної спільнот Індонезії. Говорили про ті загрози, які Росія створила для кожної країни у світі зараз.

Чого варта одна лише продовольча криза. Коли через російську блокаду наших портів, на ринку очевидно не вистачає продовольства. А отже провокується зростання цін. А отже провокується політичний хаос в тих країнах, які найбільше залежать від нашого експорту.

Вдячний індонезійцям за розуміння наших аргументів нашої країни і підтримку в протистоянні таким кризам, які провокує Росія.

Поспілкувався сьогодні зі студентами Стенфордського університету. Це один з провідних світових вишів. Було приємно побачити українських студентів і студенток, які там навчаються. Було приємно також і почути, наскільки щиро і повно американська студентська спільнота усвідомлює, що ми в Україні боремось за нашу спільну свободу – одну на всіх у світі.

Запросив студентів Стенфорду по завершенню навчання приєднатись до реалізації проекту відбудови України. Бо це дійсно буде найбільший проект по захисту свободи для їхнього покоління.

Говорив сьогодні з премʼєр-міністром Італії Маріо Драгі. І про те, як не допустити подальшого розгортання продовольчої кризи. І про постачання пального в Україну – ця тема є обов’язково у всіх моїх контактах з європейськими партнерами. І про оборонну підтримку для нашої держави. 

Звичайно, детально обговорили ситуацію на полі бою. Складну ситуацію на Донбасі. 

Як це і передбачалося, дуже важка ситуація. Окупанти намагаються хоча б на сто днів війни досягнути тих цілей, які сподівалися реалізувати вже за перші дні після 24-го лютого. Тому вони зосередили на Донбасі максимум артилерії, максимум резервів. Там і ракетні удари, і авіація – все.

Захищаємо нашу землю так, як це дозволяє наявний на сьогодні оборонний ресурс. Ми робимо все для того, щоб посилити його. І ми посилимо. 

Якщо окупанти думають, що Лиман чи Сєвєродонецьк будуть їхніми, то вони помиляються. Донбас буде українським. Тому що це – ми, це наша сутність. І навіть якщо Росія принесе туди всюди руйнацію і страждання, ми все одно відновимо кожне місто і кожну громаду. І там немає і не буде жодної реальної альтернативи нашим українським прапорам.

Як і завжди, підписав сьогодні указ про нагородження наших військових. Державними нагородами відзначені 198 військовослужбовців Збройних Сил України. 4 з них посмертно. А також 27 військовослужбовців Головного управління розвідки.

Вічна слава усім, хто виборює нашу незалежність!

Вічна памʼять кожному і кожній, хто віддав своє життя за Україну!

Слава Україні!

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-