Екскомандувач НАТО: рф прийшла воювати на війну, до якої не була готова

Екскомандувач НАТО: рф прийшла воювати на війну, до якої не була готова

Укрінформ
росія почала війну, до якої не була готова, через що, зокрема, зазнала поразки під Києвом - їхні плани були неправильно розроблені з самого початку, прийняті неправильні рішення.

Як передає Укрінформ, про це заявив чотиризірковий генерал армії США, командувач Європейського командування Збройних Сил США і Верховний головнокомандувач Об’єднаних Збройних Сил НАТО в Європі у 2013-16 роках Філіп Брідлав під час спеціальної військової панелі Київського безпекового форуму.

«На півночі довкола Києва ця кампанія Росії, безумовно, провалилася. І, на мою думку, вони прийшли воювати на війну, до якої не були готові. Вони очікували одного, а отримали дещо абсолютно інше. І тут, безумовно, ми бачимо, що українці добре їм дали прочухана насправді, росіяни там зазнали нищівної поразки», - наголосив він.

Читайте також: Джонсон закликав світ не повторювати помилки 2014 року у відносинах з путіним

«Ті з нас, хто командував великими військовими силами, знають, що якщо ти починаєш війну, починаючи з помилкової позиції, то поправити це по ходу війни дуже важко. І зараз Путін потерпає від того, що їхні плани були неправильно розроблені з самого початку, були прийняті неправильні рішення», - сказав Філіп Брідлав. 

На його думку, поразка під Києвом досить серйозно вразила моральний і бойовий дух росіян.

Генерал також зазначив, що система ухвалення рішень в російській армії є неефективною, на відміну від української.

«Ми багато в чому покладаємося на підготовку наших солдатів і сержантів. Це забезпечує велику витривалість на полі бою. До таких питань навіть, як харчування. Ми на цьому рівні сержантів багато чого вирішуємо. А в росіян, ми бачимо, це абсолютно по-іншому. Тому ваші війська можуть бути меншими, але на полі бою ними командують набагато вправніші ваші молоді лідери, молоді командири», - сказав він. 

Читайте також: Пентагон: Артилерія України зриває спроби росіян розвинути наступ

«І це якраз є ознакою західного підходу до військової науки, оскільки ми багато в чому покладаємося на молодих лейтенантів, на сержантський корпус. Саме на цьому рівні прийняття рішень відбувається все найголовніше. І Україна може пишатися тим, що на цьому рівні в неї все чудово. У Росії цього немає», - резюмував Брідлав.

Як відомо, 24 лютого росія розпочала новий етап восьмирічної війни проти України – повномасштабний наступ. Ворог здійснює масовані обстріли та бомбардування мирних українських міст та сіл. ЗСУ, Сили територіальної оборони та весь український народ ефективно чинить спротив російським військам і завдають їм великих втрат.

Фото: DELFI / Kiril Cachovskij

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-