кремль знищує в м’ясорубці війни корінні народи рф – заява в ООН

кремль знищує в м’ясорубці війни корінні народи рф – заява в ООН

Укрінформ
Інязор (верховний старійшина) ерзянського народу Сиресь Боляєнь порушив питання етноциду з високої трибуни ООН.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє громадський рух "Ідель-Урал".

Виступаючи у складі делегації України, Боляєнь публічно звинуватив Москву в навмисному доведенні до занепаду національних республік та місць компактного проживання корінних народів в рф. Не маючи інших альтернатив, місцева молодь рятується від злиднів підписанням контракту на службу в армії та поліції.

"Поки ми обговорюємо мандат Форуму, кремль відправляє представників мого та інших корінних народів росії знищувати Україну. росія не визнає Декларацію ООН про права корінних народів. А риторику про захист меншин використовує лише для загарбання чужих земель. росія давно не є федерацією, а тюрмою народів, у якій вже дев’ятий рік утримує також мільйони громадян України", - зазначив Боляєнь.

За його словами, російські загарбники вбивають українців, але і самі несуть великі втрати.

Читайте також: ЗСУ знищили вже близько 23,5 тисячі російських загарбників

"Частка представників корінних народів росії у загальному числі загиблих інтервентів непропорційна висока. Вона значно перевищує частку цих народів в структурі населення росії. На це вказують як офіційна російська статистика, так і російські вчені, зокрема Алєксєй Малашенко та Ахмет Ярликапов", – зазначив Боляєнь.

Він підкреслив, що регіонами-лідерами за кількістю загиблих військових на тисячу населення є Північна Осетія, Бурятія, Тува, Дагестан, Інгушетія, Чукотка та регіон Ідель-Урал.

Сиресь Боляєнь народився і тривалий час проживав у Республіці Мордовія (рф). Він відомий як ерзянський поет і перекладач, активіст національного руху. Нині мешкає в Україні. У зв’язку зі своєю політичною діяльністю, активіст не має змоги повернутися на Батьківщину. Влітку 2019 року під час Раскень Озкс (родового моління ерзян) у Мордовії Боляєнь був заочно обраний Інязором (верховним старійшиною) ерзянського народу.

Читайте також: Загарбники намагаються вийти на кордони Херсонщини для наступу на Миколаїв та Кривий Ріг

Боляєнь відомий не лише своєю антиімперською позицією, але й тим, що воює у складі ЗСУ проти російських окупантів на чолі групи ерзянських добровольців. Він є також співзасновником руху "Вільний Ідель-Урал", що виступає за вихід шести республік Поволжя (Башкортостан, Татарстан, Чувашія, Мордовія, Марій Ел та Удмуртія) зі складу рф та створення конфедерації Ідель-Урал.

Як повідомляв Укрінформ, 13 квітня оленом Постійного Форуму ООН з питань корінних народів обрано представника Української держави, кримського татарина Сулеймана Мамутова.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-