В Україні рашисти зруйнували або пошкодили 166 культурних пам’яток

В Україні рашисти зруйнували або пошкодили 166 культурних пам’яток

Укрінформ
Станом на сьогодні Міністерство культури та інформаційної політики задокументувало вже 166 зруйнованих або пошкоджених пам’яток культури.

Про це сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в інтерв’ю під час національного телемарафону, передає Укрінформ.

«На сьогоднішній момент ми ведемо офіційний облік на сторінці міністерства. Це 166 об’єктів культурної спадщини, які зазнали або руйнувань, або були пошкоджені під час російської навали. Про деякі об’єкти ми ще не знаємо, тому що вони на повністю окупованих територіях. Є свідчення, ми верифікуємо ці дані, і очевидно, що мова має йти про репарації і відновлення з боку держави-агресора», - підкреслив Ткаченко.

Водночас він повідомив, що наразі МКІП веде перемовини із західними партнерами щодо створення спільного фонду з відновлення нашої культурної спадщини.

«Вчора, наприклад, розмовляв також з французькою міністеркою культури. І ми говорили про необхідність створення об’єднаного фонду наших країн, країн, які нас підтримують, що займався би після перемоги відновленням і реставрацією культурної спадщини в Україні. Питання надзвичайної ваги, тому що перше, проти чого воює путін, якщо не говорити про людей, це – проти культури, проти нашої історії. І в їхніх промовах вони відверто кажуть, що культура – це єдиний інструмент, завдяки якому вони можуть перемогти у світі з аджендою так званого «російського світу», - зазначив міністр.

За його словами, тому для нас важливо цементувати наше ставлення і розуміння того, що для нас означає культура і наша спадщина, і просувати це у світі паралельно з процесом, над яким МКІП активно працює щодо введення санкцій і припинення співпраці з російським культурним співтовариством, яке особливо підтримується їхньою державою.

«На сьогоднішній момент вже понад 100 інституцій у світі відмовилися від такої співпраці. Натомість нам важливо просувати своє. Тому ми дуже активно підтримуємо всі і приватні ініціативи, і ансамбль Вірського, який відправили на гастролі, і телемарафон, присвячений підтримці України. І багато інших культурних ініціатив, які відбуваються зараз у Європі, - у фокусі нашої уваги, тому що не одними санкціями ми живемо. Нам потрібно використовувати цю можливість для того, щоб говорити і просувати і свою спадщину, і композиторів, і артистів, і все, що пов’язано з культурою», - сказав Ткаченко.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство культури та інформаційної політики випустило відеоролик на підтримку української культури.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-