росіяни обстрілюють Ізюм і звинувачують у цьому ЗСУ

росіяни обстрілюють Ізюм і звинувачують у цьому ЗСУ

Дані Генштабу
Укрінформ
російські терористичні війська продовжують заходи з перегрупування військ. 

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє пресслужба Генштабу ЗСУ.

«Продовжуються заходи з перегрупування військ російської федерації. Противник не відмовився від мети операції щодо встановлення повного контролю над територією Донецької та Луганської областей. Намагається покращити становище підрозділів у Таврійському та Південнобузькому операційних районах», - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, російські війська, нехтуючи нормами Міжнародного гуманітарного права, продовжують застосовувати авіацію та артилерію для завдання ударів по об’єктах цивільної інфраструктури та промисловості. Так, внаслідок обстрілу міста Рубіжне Луганської області загарбники пошкодили цистерну з азотною кислотою.

У Генштабі також повідомили, що в західному військовому окрузі російської федерації, з метою комплектування підрозділів, які зазнали втрат на території України, проводяться заходи прихованої мобілізації. Крім того, командування збройних сил російської федерації намагається поповнити втрати особового складу за рахунок залучення представників військових навчальних закладів. У Читинському суворовському військовому училищі міністерства внутрішніх справ росії проведено письмове опитування викладацького складу щодо готовності взяти участь у “спеціальній операції” за межами російської федерації. Значна частина викладачів відмовилися від можливого залучення до “виконання завдань” та готові до звільнення з військової служби.

На Сіверському напрямку триває вивезення залізницею та військово-транспортними літаками військової техніки збройних сил росї з території республіки білорусь. Водночас виявлено переміщення окремих підрозділів збройних сил республіки білорусь в напрямку державного кордону України. Не виключається проведення ротації підрозділів, які залучені до посилення охорони державного кордону білорусі.

На Слобожанському напрямку триває блокада противником окремого району Харківської області. В населених пунктах Великий Бурлук, Приколотне та Федорівка загарбники шукають та затримують проукраїнськоналаштованих жителів.

У місті Ізюм загарбники займаються фабрикацією доказової бази про нібито злочини ЗСУ. З цією метою здійснюють обстріли населеного пункту та створюють вигляд «документування».

На Донецькому напрямку противник, за підтримки авіації та артилерії, продовжує штурм міста Маріуполя.

На тимчасово захопленій території Запорізької області, в місті Бердянськ, проводиться затримання місцевих жителів.

У місті Токмак медичний персонал місцевих закладів охорони здоров’я примушують підписувати “контракти” з міністерством охорони здоров’я рф.

У пресслужбі також наголосили, що сили оборони України продовжують виконувати завдання зі звільнення захопленої території від російських загарбників.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-