Кожен українець – безцінний свідок: зібрали майже 5000 доказів воєнних злочинів рф

Кожен українець – безцінний свідок: зібрали майже 5000 доказів воєнних злочинів рф

Укрінформ
Українці вже подали ​​майже 5 тисяч матеріалів на єдину платформу збору доказів воєнних злочинів російської федерації.

Як передає Укрінформ, про це Офіс генерального прокурора повідомляє в Телеграмі.

В ОГП зазначили, що warcrimes.gov.ua - єдиний доказовий хаб, де акумулюється вся інформація про воєнні злочини рф в Україні.

"За час його роботи громадяни вже подали 4935 матеріалів доказів воєнних злочинів рф та злочинів проти людяності. І Офіс генерального прокурора вдячний всім свідомим і небайдужим", - ідеться у повідомленні.

Сьогодні кожен українець – безцінний свідок, а в недалекому майбутньому – член багатомільйонної команди обвинувачів.

"Вся країна долучається до збору доказів звірств російських загарбників. Прокуратура, правоохоронні і державні органи, правозахисні і громадські організації, експерти і фахівці, міжнародні інституції, журналісти та звичайні громадяни мають можливість діяти єдиним фронтом щодо документування вчинених російським агресором страшних злочинів", - наголосили в ОГП.

Принцип роботи єдиної платформи простий – кожен, використовуючи покрокову інструкцію, може швидко, за чітким і зрозумілим алгоритмом подати інформацію з фото та відео про воєнні злочини, свідком чи потерпілим від яких став. Система побудована таким чином, що повністю гарантується конфіденційність, захист персональних даних та збереження доказів.

"Важливо, що усі докази мають бути зібрані кваліфіковано та оформлені згідно з міжнародно визнаними стандартами. Прокуратура України вже має "бойовий" досвід роботи з воєнними злочинами. Прокурори знають і вміють використовувати спеціальні механізми, розуміють, яку саме інформацію потрібно консолідувати", - підкреслили в ОГП.

У майбутньому вся зібрана інформація буде використана ОГП у Міжнародному кримінальному суді в Гаазі, в українських судах, під час потенційних спеціальних міжнародних трибуналів, а також Міністерством закордонних справ у Міжнародному суді ООН, Міністерством юстиції в Європейському суді з прав людини.

Як повідомляв Укрінформ, генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила, що вже сім країн розпочали розслідування воєнних злочинів, скоєних російською федерацією в Україні.

Фото: Stringer, Anadolu Agency

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-