Якщо агресори захопили населений пункт: Верховний Суд дав поради судам

Якщо агресори захопили населений пункт: Верховний Суд дав поради судам

Укрінформ
Голова Верховного Суду Всеволод Князєв видав розпорядження, яким було затверджено рекомендації для судів першої та апеляційної інстанцій на випадок, якщо загарбники захоплять населений пункт, у якому розташовуються ці суди.

Як передає Укрінформ, про це поінформувала у Фейсбуці пресслужба ВС.

«Розпорядженням голови Верховного Суду затверджено рекомендації судам першої та апеляційної інстанції на випадок захоплення населеного пункту та/або суду чи безпосередньої загрози його захоплення», - йдеться у повідомленні.

Пресслужба ВС також виклала текст розпорядження Князєва.

У рекомендаціях, серед іншого, зазначається, що на випадок захоплення або загрози захоплення суду кожен голова суду і суддя мають діяти відповідно до ситуації, що склалася, та умов воєнного стану, приймати розумні та ефективні рішення, усвідомлюючи, що збереження життя і здоров’я людей є їх пріоритетним завданням.

Якщо населений пункт, у якому знаходиться суд, є тимчасово захопленим і немає можливості виїзду з нього, суддям і працівникам апарату суду слід очікувати відкриття евакуаційних коридорів.

За наявності евакуаційного транспорту та плану евакуації суддям і працівникам суду доцільно здійснити евакуацію у визначені держорганами місця, зазначається у повідомленні.

«За відсутності евакуаційного транспорту (варто – ред.) залишити (у разі можливості) населений пункт самостійно. При цьому необхідно керуватися повідомленнями органів влади стосовно безпечності самостійної евакуації», - уточнюється у повідомленні.

Наголошується, що коли є така можливість, необхідно здійснити вивезення судових справ, насамперед тих, що перебувають у провадженні суддів, або хоча б здійснити вивезення найбільш важливих (резонансних) справ: матеріали кримінальних проваджень, у яких особа тримається під вартою; проваджень щодо неповнолітніх; проваджень щодо особливо тяжких злочинів; інших справ, розгляд яких може мати істотне значення для прав учасників процесу.

Якщо ж такої можливості немає, варто забезпечити зберігання таких справ у сейфах у приміщенні суду.

Як зазначається, за можливості перед залишенням суду необхідно передати приміщення суду під охорону Службі судової охорони.

Уточнюється, що документи, які містять держтаємницю, підлягають знищенню з одночасним оформленням відповідних актів та з дотриманням вимог нормативно-правових актів, які це регулюють.

Матеріали інших судових справ знищувати не потрібно, зазначається у повідомленні, передбачаючи можливість повернення населеного пункту під контроль органів влади України.

«Вміст серверів необхідно заздалегідь скопіювати на переносні носії та обов’язково вивезти їх за першої можливості. Перед залишенням приміщення суду необхідно унеможливити доступ із технічних засобів суду до Єдиного реєстру судових рішень», - ідеться в рекомендаціях .

Як повідомлялося, 24 лютого президент рф володимир путін оголосив про початок вторгнення в Україну. Російські війська обстрілюють та знищують об'єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст та сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

В Україні запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію.

Фото: АА

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-