Гаазький суд може розпочати розслідування щодо вторгнення Росії в Україну

Гаазький суд може розпочати розслідування щодо вторгнення Росії в Україну

Укрінформ
У Нідерландах Міжнародний кримінальний суд (МКС), який знаходиться у місті Гаага, заявив, що пильно слідкує за вторгненням Росії в Україну і може взятися за цю справу.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі з посиланням на заяву очільника Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан.

“Із усе більшою занепокоєністю слідкую за тим, що відбувається в Україні… За наявності підстав буде розпочато розслідування”, - йдеться в офіційній заяві суду.

Наголошується, що Міжнародний кримінальний суд (МКС) з 2015 року, від подання заявки з боку українського уряду, офіційно має повноваження на розслідування вчинених на українській території злочинів.

Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду у грудні 2020 року ухвалив рішення про завершення попереднього вивчення подій в Україні, пов’язаних із міжнародним збройним конфліктом на Донбасі та в Криму. Завершення попереднього розслідування означає, що за його результатами злочини, які відбулися в Криму та на Донбасі, можуть бути повноцінно розслідувані. Порушення норм міжнародного гуманітарного та кримінального права Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду аналізував з 2015 року. За час збройної агресії Україна доправила до кримінального суду докази найтяжчих воєнних злочинів та злочинів проти людяності. Україна передала на розгляд кримінального суду в Гаазі дві заяви. Перша – події на Майдані. Друга – Крим та Донбас.

Міжнародний кримінальний суд був заснований на основі Римського статуту. Ратифікація Римського статуту означає поширення компетенції дії МКС на держави, які його ратифікували. На сьогодні це понад 100 країн.

20 січня 2000 року Україна підписала Римський статут МКС, але не ратифікувала. І хоча Україна не є державою-учасницею Статуту, це не завадило їй звернутися до МКС, адже сам Римський статут передбачає таку можливість для країн, які його підписали.

Водночас Росія відкликала свій підпис під Римським статутом. Однак це не перешкоджає переслідуванню російських громадян за злочини, вчинені на території України.

Як повідомляв Укрінформ, у Нідерландах проходять акції протесту із закликом до Росії та світу зупинити війну.

У Нідерландах в кількох містах проходять акції на підтримку України та із закликом до Росії та світу зупинити війну.

В Гаазі українці та нідерландці проводять акцію за Україну під стінами комплексу “Бінненхоф”, де розташовані Генеральні штати (парламент Нідерландів) і резиденція прем’єра.

Українські прапори та плакати проти війни також можна побачити на акції під стінами посольства Росії в Гаазі. На акцію протесту люди також зібралися у центрі Амстердама та у містах Ейндховен та Гронінген.

Учасники акцій вимагають негайного припинення військових дій російської армії та незаконних збройних формувань на всій території України, рішучої, скоординованої та всеосяжної підтримки України країнами-членами ЄС та НАТО, надання фінансової та військової допомоги Україні, що включає високотехнологічне та ефективне озброєння, системи протиповітряної оборони, та інші види високоточної зброї.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-