В Україні сьогодні починається призов резервістів

В Україні сьогодні починається призов резервістів

Укрінформ
Призов резервістів на військову службу розпочнеться відсьогодні. Призову підлягатимуть громадяни віком від 18 до 60 років, як офіцери, так і рядовий та сержантський склад.

Як передає Укрінформ, про це ідеться в коментарі щодо відповідного указу Президента Володимира Зеленського на сторінці командування Сухопутних військ Збройних сил України у Фейсбуці.

Максимальний термін служби - один рік.

Резервісти оперативного резерву першої черги проходитимуть службу у тих військових частинах і за тим фахом, в яких вони проходили службу до цього та підписали контракт для проходження служби в оперативному резерві першої черги (ОР-1).

Читайте також: Резніков заявив, що зброю в Україні потрібно легалізувати

"Для прикладу: під час попередньої служби військовослужбовець був водієм-механіком у військовій частині А0000, тому призиватимуть його в цю ж частину, на цю ж військово облікову спеціальність.

За призваними резервістами, згідно із законом України, зберігатиметься робоче місце та середньомісячна заробітна плата", - ідеться в повідомленні.

Відповідно до указу Президента, ідеться в роз'ясненні, "резервісти оперативного резерву першої черги мають самостійно з’явитись у свої військові частини або ТЦК та СП, за телефонним дзвінком або ж отримавши повістку для явки у свій ТЦК.

Читайте також: Готовність, як у зоні ООС: Монастирський розповів, як охороняють критичну інфраструктуру Київщини

Якщо резервіст з тих чи інших причин, передбачених законом, не може бути призваним, йому необхідно особисто надати підтверджуючі документи. За неявку чи ігнорування виклику передбачено адміністративну або кримінальну відповідальність".

Резервісти першої черги оперативного резерву — це військовослужбовці, які звільняються зі строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які за своїми професійно-психологічними характеристиками і станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві та відповідають встановленим вимогам проходження служби у військовому резерві та набули певної військової облікової спеціальності.

Читайте також: Вік бійців тероборони хочуть підняти до 70 років

Відповідно до закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку, протягом доби резервісти можуть бути призвані на військову службу в особливий період без оголошення мобілізації. Право оголосити про такий призов має Президент України — верховний головнокомандувач ЗСУ.

Як повідомляв Укрінформ, Президент підписав указ про призов громадян, які перебувають у військовому резерві. Про це глава держави заявив у відеозверненні 22 лютого ввечері.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-