Пускову установку комплексу «Нептун» тестують у польових умовах

Пускову установку комплексу «Нептун» тестують у польових умовах

Фото, відео
Укрінформ
Державне конструкторське бюро "Луч" та компанія "УкрІннМаш" проводять ходові випробовування пускової установки протикорабельного комплексу "Нептун".

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Defense Express.

"Державне Київське конструкторське бюро "Луч" спільно з СКТБ Корпорація "УкрІннМаш" почали ходові випробовування першої серійної пускової установки протикорабельного комплексу "Нептун", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, під час цих тестів була перевірена робота гідравліки установки та її аутригерів в зимових польових умовах.

Читайте також: Українські військові торік отримали три тисячі зразків озброєння – РНБО

Як повідомлялось раніше, контракт на перший дивізіон наземного берегового протикорабельного комплексу РК-360МЦ "Нептун" був підписаний між Міністерством оборони України та ДККБ "Луч" наприкінці 2020 року. Його передача ВМСУ запланована на перший квартал 2022 року.

До складу такого дивізіону входить 19 спецмашин (по шість пускових, транспортно-заряджаючих та транспортних машин й один рухомий командний пункт РКП-360), а його озброєння складається з 72 крилатих ракет Р-360.

Читайте також: В Україні планують створити берегові ракетні війська до 2026 року

За інтеграцію комплексу на чеське шасі відповідає приватна компанія СКТБ Корпорація "УкрІннМаш", яка минулого року виконувала аналогічні роботи з двома машинами мобільного багатофункціонального радіолокаційного комплексу "Мінерал-У". Станом на жовтень 2021 року ці РЛС завершили комплекс заводських випробувань та готуються до державних, повідомило видання.

Зазначається, що наприкінці грудня минулого року, також стало відомо, що Міноборони профінансувало виготовлення другого дивізіону "Нептун" (загалом військові планували придбати від трьох до п’яти дивізіонів).

Крім цього, в одному з інтерв’ю українським ЗМІ Командувач ВМСУ контр-адмірал Олексій Неїжпапа повідомив про ймовірність початку випробувань у 2022 році "морського" варіанту "Нептуна". За його словами, наразі в України вже є морська випробувальна платформа для розміщення дослідних зразків вітчизняного протикорабельного комплексу.

Читайте також: На полігоні «Ягорлик» провели ракетні випробування з бойовими стрільбами

Як повідомляв Укрінформ, у листопаді 2019 року в Україні успішно завершились випробування крилатої ракети Р-360 комплексу РК-360МЦ "Нептун".

Ракета Р-360 має масу 870 кг, масу бойової частини -150 кг, дальність пуску до 280 км, швидкість біля 900 км/год, а висота польоту над гребенем хвиль - від 3 до 10 м.

Комплекс забезпечує одночасний пуск до 24 ракет (тобто повний залп 6 пускових установок), з інтервалом пусків у залпі від 3 до 5 сек. Комплекс може знаходитись на відстані до 25 км від берегової лінії, а необхідний час для його розгортання становить до 15 хвилин.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-