Росія продовжує перекидати війська до кордону з Україною – CIT

Росія продовжує перекидати війська до кордону з Україною – CIT

Укрінформ
Росія продовжує перекидати війська до кордону з Україною: збільшуються вже виявлені табори, виникають нові, а склад техніки, що перекидається, розширюється.

Як повідомляє Укрінформ, про це повідомляє 30 грудня група незалежних російських дослідників Conflict Intelligence Team (CIT).

"На тлі переговорів зі США, НАТО та ОБСЄ перекидання російських сил до кордонів триває. У відкритих джерелах ми можемо спостерігати, як збільшуються вже виявлені табори, виникають нові, а склад техніки, що перекидається, розширюється: до танків і самохідних знарядь додалися зенітні ракетні комплекси", - йдеться у матеріалі.

Згідно з CIT, найбільш активне перекидання військ за останній місяць спостерігалося в областях на північний схід від українського кордону – у регіони, які не межують із непідконтрольними Україні територіями Донецької та Луганської областей.

Найбільші місця зосередження російських сил — Клинці та Климово Брянської області, менш ніж за 50 кілометрів та 10 кілометрів від кордону з Україною відповідно.

Крім вже виявлених раніше місць накопичення техніки, дослідники виявили щонайменше одне нове: на полігоні "Заїжджі Двори" в Курській області.

Крім того, наголошується на розширенні стоянок техніки в районі Валуєк Білгородської області (10 кілометрів від кордону з Україною).

Також продовжується нарощування військової присутності Росії в окупованому Криму.

Як повідомляв Укрінформ, секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данилов заявив 30 грудня, що наразі Російська Федерація фізично не може зробити велике вторгнення на територію України. За його словами, на кордоні є "невелике збільшення" російської військової присутності, але воно "не є для нас надто критичним" і ситуація перебуває під контролем.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-