Окупанти встановлюють на сході України російські протипіхотні міни - дані ОБСЄ з початку року

Окупанти встановлюють на сході України російські протипіхотні міни - дані ОБСЄ з початку року

Укрінформ
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СММ) з початку цього року шість разів фіксувала російські протипіхотні міни, такі як ПМН-2, МОН-200 та МОН-100, встановлені в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

Як передає Укрінформу, про це поінформувала місія України в ОБСЄ під час засідання Форуму з безпекового співробітництва у середу, 27 жовтня.

"Цього року СММ ОБСЄ 6 разів повідомляла про російські протипіхотні міни, такі як ПМН-2, МОН-200 і МОН-100, встановлені на непідконтрольній уряду території Донецької та Луганської областей", - заявили в українській делегації.

Було наголошено на тому, що попри чітку заборону на використання мін у зоні конфлікту, передбачену Мінськими домовленостями, російські окупаційні війська продовжують забруднювати українську землю мінами різних типів, у тому числі протипіхотними, що є під забороною відповідно до Оттавської конвенції.

Читайте також: Україна розповіла в ОБСЄ про виявлене російське озброєння в ОРДЛО

"Ці міни встановлюються як дистанційно, так і диверсійними групами на дорогах, стежках та територіях, що знаходяться в безпосередній близькості від житлових районів. Такі дії дестабілізують ситуацію на лінії зіткнення та становлять безпосередню загрозу для мирного населення", - заявили українські дипломати.

Крім того, було вказано на те, що за роки російської агресії російські протипіхотні міни типу ПМН-2 та ПОМ-2 також неодноразово виявлялися Службою безпеки України на підконтрольній уряду України території у зоні проведення Операції об’єднаних сил (ООС).

"Протипіхотні міни ПМН-2 і ПОМ-2, які заборонені до застосування Оттавською конвенцією, перебувають на озброєнні збройних сил РФ, які продовжують використовувати ці міни в ході бойових дій, у тому числі на тимчасово окупованих територіях України. Вилучені та утилізовані у зоні проведення ООС протипіхотні вибухові пристрої МОН-100 і МОН-200 були виготовлені після 1991. Вони були виготовлені в РФ і незаконно постачалися російським збройним формуванням на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей", - наголосили в місії України при ОБСЄ.

Читайте також: Місія ОБСЄ за добу нарахувала понад 200 порушень «тиші» на окупованій Донеччині

На цьому тлі українська делегація в черговий раз висловила рішуче засудження використання Росією та її збройними формуваннями протипіхотних мін на сході України та закликала російську сторону "негайно припинити постачання та подальше забруднення тимчасово окупованих територій України мінами та іншими вибухонебезпечними предметами".

Як відомо, раніше Україна повідомляла в ОБСЄ, що не виробляє та не використовує протипіхотні міни. Усі ж успадковані з радянських часів міни зберігаються під національним та міжнародним контролем. Наразі Україна вже знищила всі протипіхотні міни типу ПМН, ПОМ-2, ПОМЗ, ПМД-6.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-