Спостерігачі місії ОБСЄ змогли залишити готель в окупованому Донецьку

Спостерігачі місії ОБСЄ змогли залишити готель в окупованому Донецьку

Укрінформ
Адміністративний патруль СММ ОБСЄ у четвер залишив готель Park Inn у тимчасово окупованому Донецьку без перешкод, відновлення ж регулярного патрулювання відбудеться відразу після покращення ситуації навколо готелю.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомили у відділі преси та публічної інформації Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

"Учора адміністративний патруль залишив готель Park Inn без жодних перешкод. Місія планує відновити регулярне патрулювання зі свого Донецького патрульного центру, як тільки ситуація навколо готелю почне покращуватись", - повідомили в СММ у відповідь на інформаційний запит щодо ситуації навколо блокування роботи Місії в окупованому Донецьку.

Також було зазначено, що патрулювання в інших офісах СММ "продовжується у звичному режимі".

Читайте також: Ділянки розведення перетворюються на «гарячі точки» – Україна в ОБСЄ

Водночас в СММ наголосили на потребі усунення усіх перешкоджань свободі пересування Місії, про що було наголошено в заяві чинної голови та генеральної секретарки ОБСЄ.

У щоденному звіті № 247/2021, опублікованому СММ вночі 21 жовтня 2021 року, повідомляється, що масове зібрання перед готелем, у якому проживають члени Місії в непідконтрольному урядові України Донецьку, тривало. "20 жовтня патрулі з готелю не виїжджали та не приїжджали до нього. Зібрання продовжилося і 21 жовтня", - зазначається у звіті.

Як повідомлялося, 15 жовтня російська окупаційна адміністрація в Донецьку організувала перед готелем Park Inn, де проживають члени СММ ОБСЄ, "акцію протесту" з критикою діяльності СММ, особливо щодо затримання ЗСУ 13 жовтня громадянина РФ, члена НЗФ на ділянці розведення в районі Золотого. Це зібрання перешкодило будь-якому пересуванню патрулів до та з приміщення.

Читайте також: Штати в ОБСЄ: Бойовики не мають права носити пов’язки «СЦКК»

17 жовтня бойовики російських збройних формувань заблокували виїзд із патрульної бази СММ ОБСЄ в тимчасово окупованій Горлівці, а також заборонили спостерігачам залишати готель. Моніторам ОБСЄ було повідомлено, що вони зможуть залишити приміщення готелю лише після того, як буде звільнено затриманого ЗСУ бойовика у районі Золотого 13 жовтня. Місія відновила патрулювання зі своєї передової патрульної бази в Горлівці у другій половині дня 18 жовтня.

20 жовтня чинний голова ОБСЄ, глава МЗС Швеції Анн Лінде та генеральний секретар ОБСЄ Гельга Марія Шмід у спільній заяві закликали усунути перешкоди у свободі пересування Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, які мають місце у непідконтрольних урядові України районах.

Читайте також: Окупанти послабили блокаду місії ОБСЄ у Донецьку

21 жовтня генеральна секретарка ОБСЄ Гельга Шмід повідомила, що блокаду Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ (СММ) у тимчасово окупованому Донецьку було послаблено.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-