Ракети, кораблі, супутники та дрони: експерт назвав два рівні розвитку оборонних технологій

Ракети, кораблі, супутники та дрони: експерт назвав два рівні розвитку оборонних технологій

Відео
Укрінформ
Оборонні технології мають розвиватися на двох рівнях — стратегічні системи на рівні великих холдингів та оборонні системи на рівні дослідно-конструкторських розробок.

Про це сказав директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак на круглому столі в Укрінформі на тему: "Тактичні оборонні системи, які невідкладно потрібні армії".

“Оборонні технології мають розвиватися на двох рівнях — стратегічні системи, це ракетні технології, зенітно-ракетні комплекси, великі кораблі, розвідувальні космічні апарати — все, що може витягти держава в цілому. Другий рівень — це ті оборонні системи, які можуть масово застосовуватись, в тому числі для так званих москітних стратегій — це безпілотні авіаційні комплекси тактичного рівня, наземні роботи, які можуть зменшити кількість загиблих військових і потенціал противника, збільшити нашу автономність і навантаження на техніку, а не на людей”, - зазначив Бадрак.

Він також розповів, які саме відомства повинні опікуватися розвитком оборонних технологій на двох рівнях. Так, розробляти стратегічні системи, на його думку, повинні великі підприємства на базі Укроборонпрому.

“Перший рівень - це підприємства і холдинги, які будуть побудовані на базі Укроборонпрому, це та техніка, яка не є капіталоємною, це те, що підприємства можуть розробляти самостійно, пропонувати оборонному відомству, іншим замовникам і просувати це. Як правило, це та техніка, яка не виходить за межі компетенції підприємства. Якщо це умовно радарне підприємство, то йдеться передусім про радарну техніку”, - пояснив експерт.

Читайте також: Понад 1 100 одиниць озброєння: у МОУ кажуть, що виконання держзамовлення йде за графіків

Оборонні системи, покликані зменшити власні бойові втрати і водночас потенціал противника, на думку Бадрака, мають перебувати в компетенції дослідно-конструкторських робіт на замовлення Міноборони.

“Другий рівень — це те, що може замовити Міноборони в рамках відкриття дослідно-конструкторських робіт. Але 1 млрд доларів у бюджеті на переозброєння - це ніщо, це те, що не дає розвинути оборонні технології в широкому сенсі”, - вважає Бадрак.

Також, на його думку, є третій рівень відповідальності, який має замикатися на Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості та його головний підрозділ — Агентство оборонних технологій.

Валентин Бадрак — директор неурядової, аналітичної організації «Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння» (ЦДАКР). Автор низки книжок та публікацій у сфері безпеки держави, вважається одним із найавторитетніших військових експертів в Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-