В ув'язненні в ОРДЛО перебувають 296 українців – Денісова

В ув'язненні в ОРДЛО перебувають 296 українців – Денісова

Укрінформ
В ув'язненні на тимчасово окупованій території Донецької і Луганської областей перебуває 296 українців.

Про це уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила в ефірі телеканалу “Україна 24”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У нас є 125 наших громадян, які наразі перебувають у в'язницях РФ та у Криму, 296 осіб, які перебувають у в'язницях ОРДЛО, і 258 громадян, які зникли безвісти”, - сказала омбудсмен.

Читайте також: Денісова - про обмін з ОРДЛО: 256 громадян у нас вважаються зниклими безвісти

За її словами, для кожного з цих людей важливо, коли про них говорять на всіх можливих майданчиках. Крім того, це важливо ще й з погляду впливу на РФ, “бо їм стає потім незручно за те, що всі говорять, за цей шум, і вони когось віддадуть”, наголосила Денісова.

Вона підкреслила, що в Офісу омбудсмена налагоджена співпраця з адвокатами, які представляють інтересів політв'язнів в окупованому Криму.

“Як тільки людину захоплюють у полон, арештовують, то відразу нам надають таку інформацію... Тому щодо кожного в'язня, щодо їхніх родин, адвокатів, - ми повністю на контактах, повністю співпрацюємо з ними. І як тільки нам надають інформацію, що когось знову, наприклад, посадили у ШІЗО, то ми відразу реагуємо на це. Зокрема, я пишу про це у соцмережах, звертаюся до Москалькової (російський омбудсмен - ред.), до міжнародних партнерів”, - заявила уповноважена.

Читайте також: Денісова: у списку на обмін285 українців, яких утримують в ОРДЛО

Щодо осіб, які утримуються в ОРДЛО, то, за словами Денісової, в Офісі омбудсмена, зокрема, отримують інформацію від так званих “уповноважених” з окупованих територій.

“У нас є звернення громадян, батьків заручників, які там перебувають, або в інший спосіб ми отримуємо інформацію, потім робимо верифікацію. Тут, безумовно, величезну роботу проводить СБУ, зокрема Центр звільнення полонених, і ми співпрацюємо з ними”, - наголосила Денісова.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-