Військові НАТО поділились досвідом планування повітряних операцій - Міноборони

Військові НАТО поділились досвідом планування повітряних операцій - Міноборони

Фото
Укрінформ
Представники мобільно-тренувальної групи зі складу Об’єднаного командування ВПС НАТО провели для українських авіаторів кількаденні навчальні курси.

До них залучали військовослужбовців зі складу командування Повітряних сил, повітряних командувань, а також частин безпосереднього підпорядкування, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу Міноборони.

«Навчальна програма розрахована насамперед на поглиблення співпраці та досягнення взаємосумісності Повітряних сил ЗСУ зі збройними силами країн НАТО», - поінформував представник командування Повітряних сил Сергій Максименко.

За словами офіцера, представники мобільно-тренувальної групи НАТО провели два навчальні курси за напрямками «Захист сил» та «Планування повітряних операцій». Що стосується останнього, то його основним завданням було ознайомити та навчити українських військовослужбовців методиці планування повітряних операцій відповідно до керівних документів Альянсу.

Інший курс провели на базі бригади транспортної авіації імені Дмитра Майбороди, де розглянули питання, яке стосувалося захисту повітряних сил. Зокрема, представник штабу Об’єднаного командування ВПС поінформував про основні принципи та складнощі захисту військ під час раптової атаки на аеродром, особливості безпеки зв’язку та захисту інформації, а також роль засобів ППО та ПРО у прикритті летовища. Також він змоделював декілька тактичних ситуацій з умовною атакою противника на авіаційну базу, аби учасники навчань запропонували свій алгоритм протидії.

Військовослужбовці ВПС США Даніель Кемпф та Вейн Фурман розповіли про досвід взаємодії й залучення до спільних операцій підрозділів Військово-повітряних сил, Національної гвардії, поліції. Також розглянули приклади взаємодії українських авіаторів з іншими силовими структурами.

Крім цього, старший представник та політичний радник Об’єднаного командування ВПС НАТО Брент Бон, провів кілька брифінгів для українських військових, де розповів про програму розширених можливостей НАТО для України, а також про політику відкритих дверей Альянсу.

За результатами успішного проходження навчальних курсів близько тридцяти військовослужбовців зі складу командування Повітряних сил, повітряних командувань, а також частин безпосереднього підпорядкування отримали відповідні сертифікати. Як зазначили у командуванні Повітряних сил, міжнародна співпраця у цьому напрямку продовжуватиметься й надалі.

Читайте також: Президент увів у дію рішення РНБО щодо поглиблення інтеграції України до НАТО

Як повідомляв Укрінформ, в Україні діють чотири іноземні тренувальні місії та окремі інструктори з іще п’яти країн, які опікуються вдосконаленням знань і навичок українських військовослужбовців.

За останні п’ять років за участю британських інструкторів (операція "Орбітал") підготовлено понад 22,5 тис. військовослужбовців ЗСУ. Канадські інструктори (операція "Юніфайєр") допомогли з підготовкою ще понад 15 тис. українських військовослужбовців.

Литовська тренувальна місія допомагає готувати особовий склад Сил спеціальних операцій та механізованих, десантно-штурмових підрозділів, а також снайперів.

Фото: www.mil.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-