На розвиток ЗСУ цьогоріч планують понад 30 мільярдів – Генштаб

На розвиток ЗСУ цьогоріч планують понад 30 мільярдів – Генштаб

Укрінформ
Згідно з Планом утримання та розвитку Збройних Сил України, який розробляється на підставі прийнятих рішень щодо обсягів забезпечення потреб ЗСУ та визначення їх у Держбюджеті на поточний рік, на розвиток армії цього року планується спрямувати 30,1 млрд грн.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це під час брифінгу повідомив т.в.о. начальника Центрального управління оборонних ресурсів Генштабу ЗСУ Олег Остапець.

«На 2021 рік на заходи розвитку передбачається спрямувати 26% (30,1 млрд грн з 116,3 млрд грн) бюджетних коштів, з яких: інвестиції в озброєння та військову техніку – близько 20% (22,7 млрд грн). Це розробка, закупівля, модернізація та капітальний ремонт ОВТ, засобів зв’язку та інформаційних систем; інвестиції в інфраструктуру – близько 6% (7,4 млрд грн). Це ресурси для будівництва, у тому числі нових військових баз, та капітального ремонту військових об’єктів, розвитку об’єктів підготовки військ», - повідомив Остапець.

Крім того, за його словами, на заходи утримання армії сплановано 86,2 млрд грн (74%) бюджетних коштів. З них витрати на персонал становлять близько 72,4 млрд грн (62%): кошти для виплати грошового, речового та продовольчого забезпечення особового складу. Крім того, експлуатаційні витрати становитимуть близько 13,8 млрд грн (12%). Це кошти для забезпечення практичної підготовки та заходів життєдіяльності війсь.

Остапець наголосив, що саме завдяки збільшенню частки видатків на розвиток, останніми роками вдається збільшити постачання нового озброєння та військової техніки для потреб Збройних Сил України, яке забезпечує нарощення їх спроможностей.

Читайте також: Новий український супутник "Січ-2-30" призначений посилити оборонний потенціал

Як відомо, План утримання та розвитку Збройних Сил України – це комплексний документ, в якому деталізуються та відображаються усі заходи з утримання і розвитку Збройних Сил України для всебічного забезпечення, а також фінансові ресурси для їх виконання.

У Плані визначаються кількісні та вартісні показники забезпечення військ (сил), на які будуть спрямовуватися бюджетні кошти протягом року, зокрема:

розміри грошового забезпечення, інші виплати та види забезпечення особовому складу;

кількість та вартість закупленого, модернізованого та відремонтованого озброєння і військової техніки;

будівництво та капітальний ремонт об’єктів інфраструктури; інтенсивність підготовки військ (сил) тощо.

Також у цьому документі відображаються сплановані обсяги надання Збройним Силам України матеріально-технічної допомоги країнами-партнерами. Це додаткове забезпечення потреб озброєнням, військовою технікою та іншими матеріальними ресурсами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-