Близько 50 осіб брали участь у злочинах в тюрмі окупантів «Ізоляція» - прокуратура

Близько 50 осіб брали участь у злочинах в тюрмі окупантів «Ізоляція» - прокуратура

Укрінформ
Правоохоронні органи України знають про близько 50 осіб, які коїли злочини у так званій підпільній в’язниці «Ізоляція», що на території колишнього заводу ізоляційних матеріалів в окупованому Донецьку.

Як передає Укрінформ, про це ефірі "Радіо Донбас.Реалії" розповів начальник управління Департаменту щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту Офісу генерального прокурора Андрій Лещенко.

«На цей час є 5 осіб, які вчинили ті чи інші злочини, але це не свідчить, що правоохоронні органи знають про злочин тільки цих п’яти осіб. Ні. В цілому їх близько 50. Найближчим часом, сподіваємося, що будуть певні процесуальні рішення по цій кримінальній справі. Але це вже вирішувати безпосередньо процесуальному керівнику в конкретному кримінальному провадженні, чи достатньо доказів на цей час, для того, щоб пред’явити звинувачення тій чи іншій людині», – розповів Лещенко.

Читайте також: Україна в ТКГ знову порушила питання розблокування Росією обміну ув’язненими

За його словами, Україна зацікавлена в покаранні тих, хто скоїв злочини, як на національному, так і на міжнародному рівні. Щоправда, у міжнародних судових інстанціях підхід до доведення події злочину інший.

«Існує поняття «форма командної відповідальності, яка відсутня в нашому національному законодавстві. Що це означає? Якщо є людина, яка знає або дізналася потім, що стосовно полоненого або цивільного відбувалися якісь військові дії, але вона не припинила це чи не притягнула до відповідальності людей, які коїли ці злочини, то ця людина вважається співвиконавцем цього злочину. Це надає можливість Міжнародному кримінальному суду притягати до відповідальності людей, які фактично не коїли катувань, зґвалтувань чи вбивств, але знали про те, що такі події відбуваються на території, яка знаходиться під їхнім контролем чи їхньою відповідальністю», – зазначив Лещенко.

Нагадаємо: За даними СБУ, станом на листопад, 251 особа вважається незаконно позбавленою волі в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-