У ЄС відхилили прохання Джонсона щодо угоди Brexit без механізму backstop

У ЄС відхилили прохання Джонсона щодо угоди Brexit без механізму backstop

Укрінформ
У ЄС відкинули пропозиції щодо виходу з глухого кута у справі Brexit, надані британським прем'єром Борисом Джонсоном.

Про це повідомляє Independent.

"Європейська Спільнота відхилила запит британського уряду щодо угоди про Brexit без механізму backstop для ірландського кордону", - йдеться у повідомленні.

Міністр з питань Brexit Стівен Барклай у четвер заявив, що Великій Британії слід надати час до кінця 2020 року, щоб змінити політику, замість кінцевого терміну до кінця вересня, встановленого лідерами ЄС. Після завершення перемовин прес-секретар Європейської Комісії заявив журналістам, що "важливо, щоб в угоді про Brexit було визначене повністю дієве та юридично правильне рішення".

Разом з тим він зауважив, що ЄС готовий та відкритий до розгляду будь-яких пропозицій, що відповідають усім цілям механізму backstop.

Як повідомлялося, голова уряду Великої Британії Борис Джонсон неодноразово заявляв про намір вивести країну з ЄС 31 жовтня "за будь-яких умов", навіть "без угоди", що спричинило серйозну політичну кризу в країні.

Читайте також: Британія направила ЄС конфіденційні папери щодо Brexit - ЗМІ

Водночас європейська сторона неодноразово наголошувала, що варіант угоди про вихід Великої Британії з ЄС, вже погоджений з урядом країни та з лідерами 27 держав ЄС, є найкращим з усіх можливих. Він містить гарантії дотримання прав громадян та бізнесу як у ЄС, так і у Великій Британії, важливі положення щодо backstop - комплексу заходів задля збереження активних торгівельних, економічних та соціальних зв’язків між Ірландією та Північною Ірландією та уникнення встановлення жорсткого кордону між ними.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-