Парубій підписав зміни до

Парубій підписав зміни до "протимінного" закону

Укрінформ
Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав Закон "Про внесення змін до закону України "Про протимінну діяльність в Україні" щодо удосконалення механізмів залучення фінансування заходів протимінної діяльності".

Про це спікер парламенту повідомив у Twitter.

“Сьогодні підписав Закон "Про внесення змін до Закону "Про протимінну діяльність в Україні" щодо удосконалення механізмів залучення фінансування протимінної діяльності". Цей Закон допоможе нам за сприяння наших союзників з країн НАТО ефективніше вести розміновування у зоні ООС”, - написав Парубій.

Як повідомляв Укрінформ, закон Верховна Рада ухвалила 25 квітня.

Закон удосконалює положення Закону “Про протимінну діяльність в Україні”, які регулюють питання фінансування заходів протимінної діяльності, шляхом запровадження норм, які дозволяють операторам протимінної діяльності здійснювати залучення фінансових ресурсів безпосередньо від донорів.

За таких умов, фінансові ресурси не підлягатимуть зарахуванню до спеціального фонду державного бюджету, як це передбачено чинною на момент розробки законопроекту редакцією частини 2 статті 8 Закону України “Про протимінну діяльність в Україні”. Водночас використання таких фінансових ресурсів операторами протимінної діяльності підлягатиме контролю з боку уповноваженого оперативного органу протимінних операцій (у Законі України “Про протимінну діяльність” носить назву – центр протимінних операцій), який здійснюватиметься шляхом погодження напрямів використання залучених від донорів коштів.

Читайте також: Посол Британії привітала ухвалення змін до "протимінного" закону

Ухвалення закону створює умови для прискорення початку процесу розмінування забруднених вибухонебезпечними предметами територій в умовах обмеженості бюджетного фінансування в Україні.

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила Закон “Про протимінну діяльність в Україні” 6 грудня 2018 року. Президент України Петро Порошенко підписав закон 22 січня 2019 року. Текст документа було оприлюднено в офіційному виданні Верховної Ради “Голос України” 24 січня 2019 року, а наступного дня він набув чинності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-