Російські

Російські "Іскандери" безпосередньо загрожують Україні – Полторак

Укрінформ
Не виконання Росією Договору про обмеження ракет малої та середньої дальності (ДРМСД) створює безпосередні загрози для безпеки України.

Про це у четвер у Брюсселі під час зустрічі з журналістами за підсумками візиту до штаб-квартири НАТО заявив міністр оборони України Степан Полторак.

Саме так він відповів на запитання кореспондента Укрінформу про те, які загрози для України та для регіональної безпеки несе зрив Росією ДРМСД.

"Росія давно почала не виконувати цей договір про середні ракети. Що стосується України, вони (росіяни) почали порушувати його вже тоді, коли наблизили до кордонів з Україною на відстань буквально 50 кілометрів свої ракетні комплекси "Іскандер". Зараз вони розташовані в Ростовській, Краснодарській, в Білгородській областях, і є безпосередньою загрозою для України", - зауважив керівник військового відомства України.

"Звичайно, що ми засуджуємо такі дії Російської Федерації і підтримуємо зусилля та плани наших партнерів по НАТО. В тому, що стосується безпосередньо Збройних Сил України, виходячи з наших можливостей, ми плануємо й виконуємо роботу щодо мінімізації загроз з боку Російської Федерації по відношенню до України", - додав Полторак.

Читайте також: Європарламент закликає РФ виконувати ракетний договір

Як відомо, договір між СРСР і США про РМСД був підписаний у Вашингтоні 8 грудня 1987 року і набув чинності 1 червня 1988 року. Під його дію підпадають ракети наземного базування малої (від 500 до 1000 км) і середньої дальності (від 1000 до 5500 км).

Сполучені Штати обвинувачують Росію у систематичному порушенні умов Договору та заявили про призупинення участі у ньому. У свою чергу, РФ також заявила про вихід із Договору.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-