"Розпродаж" зброї ЗСУ почався із 2005 року - Луценко

Укрінформ
Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що оголошення бойової техніки та озброєння Збройних сил України надлишковими та їхня масова реалізація почалися з 2005 року.

Про це він заявив у понеділок на брифінгу у Верховній Раді, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Думаю, що сьогодні переконливо було видно, що саме з 2005 року, фактично по всіх видах бойової техніки і озброєнь, почалася шалена гонка оголошення їх надлишковими та реалізація у порядку, що встановлював Кабмін. Сьогодні ми ще не готові говорити про персональну відповідальність кожного із міністрів оборони, начальників Генштабу, їхніх підлеглих, але є вже три оголошені підозри колишнім міністрам оборони - говорю про Єжеля, Лебедєва і Саламатіна, яким інкримінується або службова недбалість, або державна зрада", - сказав Луценко.

Він висловив думку, що слідство, яке наразі проводить, згідно з чинним законодавством, Держбюро розслідувань, дасть упродовж року законну оцінку "і всім іншим учасникам цієї діяльності із фактичного роззброєння української армії".

Читайте також: Міноборони дозволили купувати озброєння за кордоном без посередників

"Порядок оголошення майна надлишковим з подальшою його реалізацією визначений постановою Кабміну 2000 року. Вона складається з дуже зрозумілого алгоритму: міністр оборони, діючи в певний час, подає за своїм підписом до Кабміну надлишкове, з його точки зору, майно, і після рішення Кабміну він реалізовує його, виводячи його фактично із користування ЗСУ", - додав Луценко.

Він поінформував, що таких постанов Кабміну було чотири.

"Таких постанов Кабміну є чотири. Це було чотири хвилі оголошення надлишковим колосальної кількості нашого майна. Перша постанова була від 14 липня 2005 року, друга - від 6 серпня 2005 року, третя - від 15 серпня 2011 року і остання - від 14 серпня 2013 року”, - уточнив генпрокурор.

За його словами, в цих списках були "тисячі і тисячі одиниць бойової техніки, при тому реалізовувалися вони, згідно з постановою Кабміну, за залишковими цінами".

"Хочу зазначити, щоб ви всі чітко розуміли, в разі, якщо йдеться про матеріальний злочин, термін давності - 10 років. Беріть роки діяльності кожного міністра, додавайте 10 років, і ви зрозумієте, що сьогодні ми можемо давати оцінку з передачею справи до суду виключно тих, хто був міністром оборони, починаючи з 2008 року", - поінформував Луценко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-