"Листи не відкриваються": Росія і ОРДЛО брехали у Мінську про списки заручників

Укрінформ
Російська Федерація та окремі райони Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) продовжують надалі блокувати питання звільнення українських заручників.

Про це написала перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко у Facebook.

“Поведінка представників Кремля задає тон поведінки і їх маріонеток з ОРДЛО, які відверто блокують всі пропозиції України щодо звільнення заручників. Доходить до відвертого абсурду. На гуманітарній підгрупі представники ОРДЛО сьогодні то стверджували, що не отримували ніяких списків, які ми неодноразово надсилали наприкінці минулого року. А потім "згадали", що таки отримали й заявили..., що "листи не відкриваються", - написала Геращенко.

Вона зауважила, що у 2018 році направила 13 офіційних звернень до представників РФ, особисто до представника Росії у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі Бориса Гризлова з пропозицією передати 23 росіян в обмін на українців- політв‘язнів Кремля, з конкретними прізвищами, списками і заявами - проханнями самих засуджених росіян до президента РФ Путіна.

Читайте також: Україна запропонувала РФ написати список на обмін заручниками

Окрім того, додала Геращенко, МЗС України влітку направило відповідну ноту МЗС РФ.

“На жоден наш лист нам не надали жодної відповіді . Що означає відмову Росії від своїх громадян, та й відверто брутальну поведінку учасників груп від РФ, які блокують і звільнення, нехтуючи елементарними нормами дипломатичного протоколу”, - вважає Геращенко.

За її словами, “двічі за цей місяць ми звернулися до модераторів ОБСЄ з вимогою провести спільне засідання ТКГ і гуманітарної підгрупи з одного питання: звільнення заручників, передача росіян в обмін на політв‘язнів Кремля”.

“Сьогодні Б. Гризлов відмовився і від цієї ініціативи”, - повідомила перший заступник Голови ВРУ.

Як зазначила Геращенко, “росіяни не приховують, що сподіваються на зміну влади і реванш в Україні”. “Важкі переговори. Тим часом представники ОРДЛО з радістю цитують деяких наших опозиціонерів, як ті принижують українську владу. Один цитатник. Й прагнуть до реалізації одного сценарію - сценарію Москви”, - додала політик.

Геращенко наголосила, що українська сторона стоїть на наступних позиціях: “передача засуджених росіян на українців - політв‘язнів Кремля в РФ, негайне звільнення моряків без передумов, як військовополонених, звільнення українців з окупованих територій в обмін на сепаратистів”.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-