Рада ухвалила закон про купівлю зброї за кордоном без посередників

Рада ухвалила закон про купівлю зброї за кордоном без посередників

Фото
Укрінформ
Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення закупівлі продукції, робіт і послуг оборонного призначення за імпортом".

За ухвалення відповідного законопроекту № 9122 проголосували 236 народних депутатів за мінімально необхідних 226-ти, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Закон вносить зміни до законодавства з метою надання повноважень Міністерству оборони отримувати напряму оборонну продукцію без залучення посередництва компаній- спецекспортерів Укроборонпрому.

Так, законом визначено, що закупівля продукції, робіт, послуг оборонного призначення за імпортом для забезпечення потреб Збройних сил України, інших військових формувань може здійснюватися в іноземних юридичних осіб шляхом укладення державним замовником контракту з іноземним або вітчизними виробниками та постачальниками продукції, робіт і послуг оборонного призначення, за умови надання в установленому законодавством порядку такому держзамовнику повноважень на право здійснення імпорту товарів військового призначення і товарів, які містять відомості, що становлять державну таємницю.

Читайте також: Президент затвердив оборонне держзамовлення до 2021 року

У разі здійснення закупівлі продукції оборонного призначення в іноземної юридичної особи - виробника або постачальника такої продукції, робіт і послуг на суму, що перевищує п'ять мільйонів євро, обов'язковою умовою такої закупівлі є одержання Україною в особі офсетного бенефіціара відповідних компенсацій.

Ранкове засідання Верховної Ради / Фото: Багмут Павло, Укрінформ

Одержання Україною компенсацій здійснюється шляхом укладення та виконання компенсаційного (офсетного) договору, який є зовнішньоекономічним договором (контрактом), що укладається в письмовій формі між офсетним бенефіціаром та іноземною юридичною особою.

Згідно із законом, офсетним бенефіціаром, що отримує компенсації, може бути державний замовник або інший суб’єкт відносин державної форми власності, відбір якого здійснюється офсетною комісією за поданням державного замовника.

Порядок укладення компенсаційних (офсетних) договорів та види компенсацій визначаються Кабінетом міністрів України.

Для вирішення питань з організації та координації діяльності щодо проведення переговорів з іноземною юридичною особою про одержання Україною компенсацій, укладення та виконання компенсаційних (офсетних) договорів Кабінет міністрів України утворює постійно діючу офсетну комісію у складі представників державних замовників, інших державних органів, підприємств, установ, організацій.

Положення про офсетну комісію затверджується Кабінетом міністрів України.

Інформаційне, організаційне, матеріально-технічне забезпечення діяльності офсетної комісії здійснює центральний орган виконавчої влади, визначений Кабінетом міністрів України.

Законом встановлено, що «в умовах особливого періоду, введення надзвичайного стану, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях компенсаційні (офсетні) договори можуть не укладатися. Рішення про неукладення компенсаційного (офсетного) договору приймається Кабінетом міністрів України за поданням державного замовника».

Цей закон набуває чинності у наступний день після його опублікування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-