В ОБСЄ прокоментували можливу миротворчу місію на Донбасі

В ОБСЄ прокоментували можливу миротворчу місію на Донбасі

Ексклюзив
Укрінформ
У Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ в Україні вітають усі додаткові заходи для захисту працівників місії.

Про це йдеться у відповіді організації на прохання кореспондента Укрінформу розтлумачити позицію СММ ОБСЄ щодо можливості залучення миротворців ООН для захисту працівників місії на сході України.

"Виконання Мінських домовленостей гарантувало б стале дотримання режиму припинення вогню, відведення важкого озброєння, проведення робіт із розмінування та припинення встановлення нових мін. Це б суттєво посприяло забезпеченню безпеки співробітників СММ та інших цивільних осіб на сході України. СММ ОБСЄ вітає всі додаткові заходи, які б допомогли зменшити чи усунути наявні загрози. Ми слідкуємо за обговореннями щодо миротворчої операції ООН. Рада безпеки ООН буде вирішувати коли, де та за яких умов направляти миротворчу місію",- йдеться у відповіді.

Читайте також: Україна не може винести питання миротворців на Радбез ООН без “нормандського” рішення

В СММ ОБСЄ зауважили, що співробітники місії постійно стикаються з численними безпековими загрозами від час реалізації свого мандата на сході України.

"До цих загроз належать ризик потрапляння під перехресний вогонь з артилерії, мінометів та іншого озброєння, а також ризик, який становлять наземні міни і невибухлі боєприпаси", - зазначили в СММ ОБСЄ.

При цьому у місії зазначили, що найкращим способом захисту співробітників місії стало б "повне виконання всіх положень Мінських домовленостей особами, відповідальними за їхнє виконання".

Як повідомлялося, Україна наполягає на розгортанні місії ООН на всій території окупованого Донбасу та ділянці російсько-українського кордону протяжністю 420 км, а також наділення їх широкими правами.

Однак Росія заявляє, що миротворці ООН повинні займатися тільки забезпеченням охорони спостерігачів ОБСЄ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-