Міжнародні експерти попереджають про хімзагрозу на Донбасі

Міжнародні експерти попереджають про хімзагрозу на Донбасі

Укрінформ
В Україні існують проблеми хімічної загрози на Донбасі, про що неодноразово наголошували на різних переговорах представники ОБСЄ.

Про це під час прес-конференції зазначив координатор проектів ОБСЄ в Україні посол Вайдотас Верба, повідомляє кореспондент Укрінформу

"Це одне з питань компетенції ОБСЄ. Я не випадково відзначив, що хімічні загрози не мають кордонів. Нема лінії розмежування для хімічної загрози... З деяких підстав ми не можемо проводити діяльність в певних частинах країни. Ми сигналізували в різних форматах переговорів (я сам працював з людьми, які брали участь в Мінських переговорах) про те, що, не зважаючи на низку військових питань, є й інші речі, які стосуються людей, це може загрожувати населенню. Ми намагалися донести по різних каналах всім сторонам, що хімічна загроза - насправді дуже серйозне питання", - зазначив він.

У свою чергу директор Міжнародного центру з хімічного захисту та безпеки (ICCSS) у Варшаві Кшиштоф Патурей наголосив, що схід України був одним із центрів хімічної промисловості країни, а Україна - це "один з найбільших виробників хімічних речовин в Європі".

Читайте також: Окупанти на Донбасі перевірятимуть експериментальні ліки на поранених

"Внаслідок конфлікту, знову ж таки, деякі з таких об'єктів були покинуті, є склади, де хімічні речовини просто звалені, вони не знаходяться під охороною. Тому є реальні загрози щодо ситуації стосовно "хімічних питань" на сході України", - зазначив експерт.

Патурей додав, що з огляду на всі ризики, програми, запроваджені українським урядом та ОБСЄ, є важливими для того, щоб довести "що ситуація є під контролем і що хімічні речовини не можуть використовуватись для зловмисних цілей - як для тероризму чи для військових дій".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-