Росія пригнала на Донбас черговий «гумконвой» - ОБСЄ

Росія пригнала на Донбас черговий «гумконвой» - ОБСЄ

Укрінформ
У четвер, 28 червня, 78-й за рахунком «гуманітарний конвой» прибув на контрольовану проросійськими сепаратистами територію Донбасу.

Їх приїзд і виїзд зафіксувала СММ ОБСЄ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«28 червня о 06:19 за московським часом 76-й російський конвой прибув на прикордонний пункт пропуску Донецьк... Всі 17 автомобілів повернулися в Російську Федерацію до 13:25», - повідомили в ОБСЄ.

В інформації зазначається, що, згідно із заявою офіційних осіб РФ, цей конвой вважається 78-им, який був відправлений в Україну. Але, оскільки два з цих конвоїв не перетинали прикордонні пункти «Донецьк» або «Гуково», Місія спостерігачів їх не фіксувала. Отже, виходячи з підрахунку СММ, цей конвой вважається 76-им.

Читайте також: Штати занепокоєні кількістю жертв на Донбасі - закликають РФ вивести війська

Який вантаж доставила колона - невідомо, оскільки огляд проводився тільки зовні.

Всі автомобілі - 11 вантажних з написом «гуманітарна допомога від Російської Федерації» та 6 допоміжних машин МНС РФ, включаючи карету "швидкої допомоги" - були перевірені «візуально зовні» співробітниками російської прикордонної та митної служб. Те ж, без огляду внутрішнього вмісту, зробили українські співробітники прикордонної та митної служби, - відзначають в Місії.

Як повідомляв Укрінформ, 77-й "гумконвой" був направлений на окуповані території Донбасу 24 травня.

У Держдепартаменті США заявляли, що регулярні і безконтрольні так звані "гумконвої" з Росії на Донбас, які використовуються для посилення збройних формувань на боці російсько-сепаратистських сил, викликають стурбованість в офіційному Вашингтоні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-