Спецдоповідач ООН порівняв

Спецдоповідач ООН порівняв "превентивні арешти" в ОРЛО з катуванням

Укрінформ
Спеціальний доповідач ООН з питання катувань Нільс Мельцер занепокоєний запровадженою в ОРЛО практикою превентивного арешту, що порівнянна з катуванням.

Про це він заявив під час брифінгу у п'ятницю в Києві, розповідаючи про результати відвідання під час візиту в Україну місць несвободи, зокрема в ОРДЛО, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Я занепокоєний також останніми змінами до так званого закону в так званій "ЛНР", які впровадили так званий превентивний арешт, який по суті є режимом неофіційного затримання, яке може тривати до 50 днів без доступу до адвоката або взагалі до зовнішнього світу. Я хочу це прояснити: таке неформальне затримання, тримання під вартою порівнянне з катуванням і неналежним ставленням, і це треба негайно припинити", - заявив спецдоповідач.

За його словами, він отримав інформацію, що люди, які вже відбули покарання на території ОРЛО, не можуть бути звільнені через відсутність відповідних процедур і дозволів.

"Також отримав кілька прохань від ув'язнених щодо переведення на підконтрольну територію України, тому я заохочую владу України сприяти максимально в тих справах, які ще не були завершені, або вживати інших заходів, щоб уможливити відбування покарання цими людьми на підконтрольній владі України території, де також перебувають їхні родини", - сказав Мельцер.

Представник ООН також зазначив, що багато зустрічей, які він запланував в ОРЛО, не відбулися, "незважаючи на повторні прохання".

"Що стосується повідомлень про катування та жорстоке поводження: я зміг поспілкуватись з особами, які утримувались під вартою збройними групами і були передані на територію, підконтрольну уряду, 27 грудня 2017 року в рамках Мінських угод. Ці інтерв'ю дозволили отримати інсайдерську інформацію щодо методів катування, які застосовувались у самопроголошених так званих "ЛНР" та "ДНР", - заявив він.

За словами Мельцера, люди розповідали, що їх затримували вдома чи на вулиці озброєні особи, часто в цивільному одязі, а згодом вони зазнавали тривалих допитів без доступу до адвоката.

Читайте також: Представника ООН не пустили до в'язниць в окупованому Криму

"Період допитів часто супроводжувався побиттям, погрозами сексуальним насильством щодо безпосередньо потерпілих або їхніх родичів, було застосування струму, імітація страти та удушення", - зазначив доповідач.

У цьому зв'язку він закликав усіх "де-факто представників влади "ЛНР" та "ДНР" поважати та забезпечувати повагу до абсолютної заборони катувань та жорстокого поводження відповідно до міжнародного права у сфері прав людини та міжнародного гуманітарного права.

"Також я наполегливо закликаю дозволити забезпечити регулярний моніторинг, що грунтується на принципах безперешкодного доступу до всіх місць позбавлення волі, і повну приватність співбесід з усіма затриманими", - резюмував Мельцер.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-